ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Акції Nvidia та AMD впали через заборону на експорт чипів ШІ до Китаю

author avatar ProIT NEWS

Акції Nvidia Corp. і Advanced Micro Devices Inc. впали у вівторок після повідомлення про те, що адміністрація президента США розглядає нові обмеження на продаж мікросхем штучного інтелекту до Китаю. Про це повідомляє MarketWatch.

Обмеження вводяться на тлі побоювань, що Китай може використати ШІ-чипи від Nvidia й інших американських компаній для розроблення зброї та хакерських атак.

У вівторок газета Wall Street Journal повідомила, що Міністерство торгівлі може заблокувати продаж мікросхем ШІ Китаю, якщо американські компанії спочатку не отримають спеціальну ліцензію.

Цей крок може ще більше обмежити здатність Китаю нарощувати свої можливості ШІ після того, як у жовтні минулого року Міністерство торгівлі США ввело низку суворих заходів експортного контролю щодо передових чипів ШІ, розроблених Nvidia і Advanced Micro Devices.

Новина про нові можливі обмеження на експорт чипів з’явилася після заяви китайської компанії Baidu про те, що її чат-бот з ШІ Ernie 3.5 перевершує ChatGPT.

Nvidia та AMD випустили нові чипи ШІ цього року: Nvidia в березні, а AMD на початку червня. Варто зазначити, що ШI призвів до зростання акцій Nvidia на 187% у 2023 році, акції AMD зросли на 70%.

Тепер же, після останніх новин про заборону на експорт чипів ШІ, акції Nvidia впали на 3% після приросту на 3,1% і закрилися на рівні $418,76. Акції AMD також впали на 3% після зростання на 2,7% під час звичайної сесії й закрилися на рівні $110,39.

Терміни запровадження нових обмежень на постачання до Китаю все ще невідомі, оскільки виробники чипів продовжують наполягати на тому, щоб адміністрація Байдена відмовилася або послабила їх. За інформацією Wall Street Journal, імовірно, що до цього питання повернуться після візиту до Китаю міністра фінансів США Джанет Йеллен на початку липня.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.