ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Акції Samsung досягли 3-річного максимуму завдяки «вибуховому» попиту на ШІ

author avatar ProIT NEWS

Акції компанії Samsung Electronics підскочили до найвищого рівня з січня 2021 року. Це сталося після того, як південнокорейський технологічний гігант заявив, що очікує кращого, ніж очікувалося, прибутку у другому кварталі завдяки неабиякому попиту на штучний інтелект. Про це повідомляє CNBC.

Згідно з даними LSEG, у п’ятницю вранці акції компанії зросли на 2,24% і торгувалися на рівні 86 500 корейських вон ($62,73). У четвер же акції Samsung закрилися на рівні 84 600 вон.

У п’ятницю компанія оприлюднила прогноз, в якому зазначено, що операційний прибуток за квартал із квітня до червня, за прогнозами, становитиме орієнтовно 10,4 трильйона вон ($7,54 мільярда). Це стрибок приблизно на 1452% порівняно із 670 мільярдами вон рік тому. Очікуваний операційний прибуток перевищив оцінку LSEG у 8,51 трильйона вон.

Фірма очікує, що дохід за другий квартал становитиме від 73 трильйонів до 75 трильйонів вон проти 60,01 трильйона вон рік тому. Це відповідає 73,7 трильйона вон, які прогнозують аналітики LSEG.

Бізнес найбільшого у світі виробника чипів пам’яті відновився завдяки оптимізму щодо штучного інтелекту минулого року.

Південнокорейський розробник електроніки зазнав рекордних збитків у 2023 році, оскільки галузь похитнулася від спаду попиту на мікросхеми пам’яті та електроніку після пандемії COVID-19.

Чипи пам’яті Samsung зазвичай зустрічаються в широкому спектрі споживчих пристроїв, включно зі смартфонами та комп’ютерами.

У квітні компанія заявила, що очікує, що другий квартал буде залежати в основному від попиту на генеративний штучний інтелект, тоді як мобільний попит залишається стабільним.

Південнокорейський техгігант зробив великий крок у сфері генеративного ШІ зі своїм смартфоном Galaxy S24 Ultra, який має функції для редагування фотографій і пошуку елементів в Інтернеті за допомогою штучного інтелекту.

«Samsung оголошує про несподіваний прибуток, але в основному приріст прибутку пов’язаний із високою ціною на пам’ять. За іронією долі, компанія відстає у виробництві HBM (пам’яті з високою пропускною здатністю). Тому постачання для NVIDIA було відкладено», — сказав С. К. Кім, виконавчий директор Daiwa Capital Markets, у коментарі CNBC.

Мікросхеми HBM — це передові мікросхеми пам’яті, важливі для чипсетів ШІ, які користуються величезним попитом завдяки буму штучного інтелекту. Від цього значною мірою виграли такі фірми, як Samsung Electronics та SK Hynix, — два провідні виробники мікросхем пам’яті у світі.

Samsung збирається опублікувати докладні результати за другий квартал пізніше цього місяця.

Читайте також на ProIT: Основні характеристики Z Fold 6 і Z Flip 6 від Samsung.

Раніше ми повідомляли, що Samsung додає Galaxy S23, Galaxy Z Fold 5 & Flip 5 до програми самостійного ремонту.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.