ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Amazon сьогодні запускає перші два супутники Kuiper – відповідь на Starlink

author avatar ProIT NEWS

Супутники Kuiper компанії Amazon незабаром дебютують на орбіті. Компанія готується розгорнути два свої перші супутники KuiperSat-1 і KuiperSat-2 для своєї місії Protoflight, запуск якої заплановано на 6 жовтня, повідомляє Engadget.

Project Kuiper – це відповідь Amazon на сервіс Starlink від SpaceX. На цей час плани компанії передбачають запуск 3200 супутників протягом наступних 6 років, щоб сформувати групу, яка зможе забезпечити підключення до Інтернету навіть у віддалених місцях, куди не можуть дістатися традиційні провайдери.

KuiperSat-1 і KuiperSat-2 є першою версією супутників Amazon і нададуть компанії важливу можливість для навчання. Вони дозволять провести серію тестів, які додадуть цінні реальні дані. А також доповнять інформацію, уже зібрану в лабораторії.

Крім того, наземна команда проєкту Kuiper отримає змогу спостерігати за роботою мережі, оскільки Protoflight тестуватиме підключення супутників до наземної мережі Kuiper і до терміналів клієнтів. До того ж він стане пробним для запуску наступних супутників.

«Ми провели масштабні випробування тут, у нашій лабораторії, і маємо високий ступінь впевненості у дизайні нашого супутника, але ніщо не може замінити випробування на орбіті. Це перший раз, коли Amazon відправляє супутники в космос, і ми дізнаємося неймовірно багато, незалежно від того, як розгортатиметься місія», – сказав Раджив Бадьял, віцепрезидент із технологій Project Kuiper.

Раніше Amazon оголосила про намір відправити перші два супутники Kuiper у космос на ракеті ULA Vulcan Centaur. Однак ULA зіткнулася із затримками в розробці нової ракети, і замість цього супутники будуть доставлені в космос на Atlas V.

ULA розгорне супутники на висоті 311 миль, а потім команда Kuiper почне тестувати бортові системи та підтвердить, що вся електроніка працює, встановить перший контакт і розгорне сонячні батареї супутників.

Після цього команда буде надсилати дані туди й назад для тестування мережі. Розробники стверджують, що обидва супутники будуть зведені з орбіти до кінця місії.

У компанії заявили, що готові розгорнути свої перші виробничі супутники в першій половині 2024 року та розпочати бета-тестування з комерційними споживачами пізніше того ж року. Ймовірно, Amazon могла б внести зміни до своїх планів залежно від того, що вона дізнається з цього запуску.

Раніше ми повідомляли, що Meta, Microsoft та Amazon запустили картографічний проєкт із відкритим кодом, який може стати конкурентом Google Maps та Apple Maps.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.