ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Android зможе виявляти крадіжку вашого телефона

author avatar ProIT NEWS

Під час випуску другої бета-версії Android 15 Google анонсував низку нових функцій безпеки, включно з функцією, яка може виявляти момент, коли ваш телефон виймають із ваших рук. Про це повідомляє The Verge.

Деякі з цих оновлень будуть включені в Android 15, коли він з’явиться цієї осені. Але виявлення крадіжок і низка інших функцій також будуть доступні для телефонів із набагато старішими версіями операційних систем, завдяки чому вони доступні значно більшій кількості людей.

Функція виявлення крадіжки розпізнає незвичайні рухи, які вказують на те, що хтось вирвав ваш телефон із вашої руки або зі столу перед вами. Щоб злодій не міг отримати доступ до інформації на вашому пристрої, екран автоматично блокується.

Також система шукає інші сигнали, які вказують на нечесну гру, і може заблокувати екран для захисту, якщо хтось спробує відключити його від мережі з метою запобігання віддаленому доступу.

Компанія представляє і новий спосіб віддаленого блокування екрана телефона, якщо він потрапив у чужі руки. Відвідавши android.com/lock, ви можете ввести свій номер телефону та відповісти на виклик безпеки, щоб заблокувати свій пристрій. Це потенційно корисний інструмент, якщо все, до чого у вас є доступ, це телефон друга. Усі ці функції з’являться пізніше цього року через оновлення служб Google Play для телефонів під управлінням Android 10 або новішої версії.

Android 15 також представляє нові функції безпеки. Зокрема, «приватні простори», що дозволяють розміщувати програми та інформацію в окремій прихованій області на телефоні, яку можна заблокувати унікальним PIN-кодом.

Google додає і засоби захисту, коли телефон примусово перезавантажується, вимагаючи облікових даних власника під час наступного налаштування.

Android Play Protect також отримує оновлення, призначене для захисту користувачів від зловмисників. Воно перевіряє, як програми використовують конфіденційні дозволи на вашому телефоні, щоб стежити за ознаками фішингу та шахрайства. Потенційно шкідливі програми надсилаються в Google для подальшої перевірки.

Більше про нові функції Android 15 ми почуємо протягом наступних кількох місяців, поки ж вона перебуває в бета-версії.

Раніше ProIT повідомляв, що Google Chrome поки що не вимикає файли cookie.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.