ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Anthropic стверджує, що Claude 3.5 Sonnet – найкраща у своєму класі. Чи це так?

author avatar ProIT NEWS

Конкурент OpenAI Anthropic випускає нову генеративну модель ШІ під назвою Claude 3.5 Sonnet.

Claude 3.5 Sonnet може аналізувати як текст, так і зображення, а також генерувати текст. Це найефективніша модель Anthropic, принаймні на папері.

У кількох тестах ШІ для читання, кодування, математики та бачення Claude 3.5 Sonnet перевершує модель Claude 3 Sonnet, яку він замінює, і перемагає попередню флагманську модель Anthropic Claude 3 Opus. Про це повідомляє Tech Crunch.

Еталонні показники не обов’язково є показниками прогресу ШІ. Частково тому, що багато з них перевіряють крайні випадки, які не стосуються звичайних запитів людини, як-от відповіді на запитання іспиту про здоров’я.

Claude 3.5 Sonnet не набагато перевершує провідні моделі конкурентів, включаючи нещодавно запущений OpenAI GPT-4o, за деякими тестами.

Разом із новою моделлю Anthropic випускає Artifacts – робочий простір, де користувачі можуть редагувати та додавати контент (наприклад, код і документи), створений моделями Anthropic.

В Anthropic обіцяють, що у найближчому майбутньому Artifacts отримає нові функції, як-от способи співпраці з більшими командами та зберігання баз знань.

Claude 3.5 Sonnet є трохи ефективнішим, ніж Claude 3 Opus. Модель краще розуміє нюанси, складні інструкції та гумор. Claude 3.5 Sonnet приблизно удвічі швидший, ніж Claude 3 Opus, стверджують в Anthropic.

За даними компанії, аналіз фотографій – це одна зі сфер, де Claude 3.5 Sonnet значно покращується порівняно із 3 Opus. Claude 3.5 Sonnet може точніше інтерпретувати діаграми та графіки й транскрибувати текст із «недосконалих» зображень, таких як зображення зі спотвореннями та візуальними артефактами.

Антропний Клод 3.5 Сонет
Кредити зображення. Джерело: Anthropic

Отже, все, що ми знаємо, це те, що Claude 3.5 Sonnet навчався на великій кількості тексту й зображень, як і попередні моделі Anthropic, а також є відгуки тестувальників.

Антропний Клод 3.5 Сонет
Кредити зображення. Джерело: Anthropic

Що ще ми знаємо? Контекстне вікно Claude 3.5 Sonnet – це обсяг тексту, який модель може проаналізувати перед тим, як генерувати новий текст. Він становить 200 тисяч токенів, як і в Claude 3 Sonnet.

Claude 3 Sonnet вже доступний. Користувачі вебклієнта Anthropic і програми Claude для iOS можуть отримати до нього безкоштовний доступ. Абоненти платних планів Anthropic Claude Pro і Claude Team отримають у 5 разів вищі ліміти.

Також Claude 3.5 Sonnet працює на API Anthropic і керованих платформах, таких як Amazon Bedrock і Vertex AI Google Cloud.

Claude 3.5 Sonnet не вирішує проблеми галюцинацій і майже напевно допускає помилки.

Claude 3.5 Sonnet також керує артефактами, які відкривають спеціальне вікно у вебклієнті Claude, коли користувач просить модель створити вміст, як-от фрагменти коду, текстові документи чи дизайн вебсайту.

Більша картина

Claude 3.5 Sonnet показує, що поступовий прогрес – це те, чого ми можемо очікувати прямо зараз від ШІ. За останні кілька місяців з’явилися флагманські випуски від Google (Gemini 1.5 Pro) та OpenAI (GPT-4o), які незначно змінили показники тестів і якісної продуктивності.

Не було стрибка, який би відповідав стрибку від GPT-3 до GPT-4 протягом досить тривалого часу, завдяки жорсткості сучасної архітектури моделей і величезних обчислень, необхідних для навчання.

Оскільки постачальники генеративного штучного інтелекту звертають увагу на контроль даних і ліцензування замість нових масштабованих архітектур, є ознаки того, що інвестори починають побоюватися довшого, ніж очікувалося, шляху до рентабельності інвестицій у генеративний ШІ.

Anthropic використовує стратегічний і добре відпрацьований підхід до просування, інвестуючи час у розробку таких продуктів, як Claude 3.5 Sonnet, щоб забезпечити трохи кращу продуктивність.

Claude 3.5 Sonnet коштує так само, як і Claude 3 Sonnet: $3 за мільйон токенів, поданих у модель, і $15 за мільйон токенів, згенерованих моделлю.

Anthropic посилив інструменти, такі як експериментальний штучний інтелект керування, який дає змогу розробникам «керувати» внутрішніми функціями моделей; інтеграція, яка дозволяє його моделям виконувати дії у програмах; інструменти, створені на основі його моделей.

Компанія розширила доступність своєї продукції, нещодавно привізши Claude до Європи та відкривши офіси в Лондоні та Дубліні.

Загалом Anthropic, схоже, прийшов до ідеї, що побудова екосистеми навколо моделей, а не просто моделей окремо, є ключем до утримання клієнтів, оскільки розрив у можливостях між моделями зменшується.

Читайте також на ProIT: Генеративне сімейство ШІ Claude включає три моделі: Haiku, Sonnet та Opus.

За інформацією Anthropic, найсучасніші моделі пропонують дедалі потужнішу продуктивність, що дає змогу користувачам вибирати оптимальний баланс інтелекту, швидкості та вартості для конкретного застосування.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.