ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Apple дозволила Epic Games для iOS в ЄС після конфлікту з розробником гри Fortnite

author avatar ProIT NEWS

Компанія Apple погодилася розмістити магазин застосунків Epic Games в App Store на пристроях iPhone та iPad у Європі після загострення конфлікту з розробником популярної гри Fortnite. Як повідомляє Reuters, Epic Games звинувачувала Apple у перешкоджанні створенню ігрового магазину на платформі iOS.

Водночас Apple уточнила, що поточна суперечка стосується саме програми Epic Sweden AB Marketplace, а не гри Fortnite, яка вже отримала дозвіл на повернення в App Store.

Розробники застосунків та антимонопольні регулятори давно критикують жорсткий контроль Apple над екосистемою iOS.

Так, компанія Epic Games повідомила, що виробник iPhone двічі відхиляв їхні документи, подані для запуску Epic Games Store. Причиною відмови називалася схожість дизайну деяких кнопок і написів з елементами App Store.

Однак в Epic Games стверджують, що використовують стандартні назви Install та In-app purchases, поширені у популярних магазинах застосунків на різних платформах.

Компанія назвала відмову Apple необґрунтованою і такою, що суперечить закону про цифрові ринки (DMA), про що й повідомила Європейську комісію.

Нагадаємо, що конфлікт між Epic Games і Apple триває із 2020 року. Тоді ігрова компанія звинуватила Apple у порушенні антимонопольного законодавства США через стягнення комісії до 30% за внутрішньоігрові покупки в iOS.

На початку 2024 року Apple внесла зміни до політики App Store для відповідності вимогам DMA, які набули чинності в березні. Компанія дозволила запускати альтернативні магазини застосунків на своїх пристроях і відмовилася від використання системи платежів всередині програми.

Читайте також на ProIT: Apple планує більше ШІ у Vision Pro.

Раніше ми повідомляли, що Apple може укласти угоду про співпрацю з Meta щодо ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.