ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Apple може укласти угоду про співпрацю з Meta щодо ШІ

author avatar ProIT NEWS

Під час анонсу Apple Intelligence на початку цього місяця компанія Apple заявила, що співпрацюватиме з OpenAI, щоб додати ChatGPT до оновленої версії Siri. Тепер Wall Street Journal повідомляє, що Apple і материнська компанія Facebook Meta ведуть переговори щодо подібної угоди.

Зазначається, що ці переговори ще не завершені. У Meta відмовилися від коментарів, а в Apple на них відповіли не відразу.

Підхід Apple до штучного інтелекту наразі полягає у додаванні функцій ШІ (наприклад, пропозицій щодо написання тексту і власних емодзі) до наявних продуктів. Але Apple може використовувати партнерські програми, щоб розширити межі можливостей власних моделей ШІ.

Тож угода з Meta може зробити Apple менш залежною від одного партнера, а також забезпечить перевірку генеративної технології штучного інтелекту Meta.

Wall Street Journal повідомляє, що Apple не пропонує платити за ці партнерства. Натомість компанія залишає розповсюдження партнерам зі штучного інтелекту, які потім можуть продавати преміум-підписки.

Ілон Маск, який є співзасновником OpenAI, але зараз конкурує з нею через свій новий стартап xAI, здавався настільки стурбованим можливістю глибокої інтеграції ChatGPT з операційними системами Apple, що погрожував заборонити використання її пристроїв у своїх компаніях. Однак Apple заявила, що буде запитувати дозвіл користувачів, перш ніж ділитися будь-якими запитаннями та даними із ChatGPT. Ймовірно, що інтеграція з Meta працюватиме так само.

Хоча Apple Intelligence розгорнуть у найновіших версіях операційних систем Apple (включно з iOS 18, iPadOS 18 і macOS Sequoia) пізніше цього року, компанія планує утримати цю технологію подалі від Європейського Союзу через Закон ЄС про цифрові ринки, який має сприяти конкуренції.

«Ми стурбовані тим, що вимоги до сумісності DMA можуть змусити нас поставити під загрозу цілісність наших продуктів у спосіб, який загрожує конфіденційності користувачів і безпеці даних», – йдеться в заяві компанії.

Раніше ProIT повідомляв, що інтеграція ChatGPT розширює безкоштовні функції Apple Intelligence, вбудовані в ОС. Наприклад, якщо ви задаєте Siri запитання, на яке вона не може відповісти, вона може передати його ChatGPT для відповіді на запит.

Також ProIT писав, що OpenAI допомагає Apple виправити Siri й це турбує Microsoft.

А ще ми повідомляли, що компанія Google збирається інвестувати $2 мільярди у конкурента OpenAI – Anthropic.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.