ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Apple видалила з російського App Store VPN-застосунки

author avatar ProIT NEWS

Компанія Apple видалила зі свого маркетплейсу App Store у росії VPN-застосунки на вимогу федеральної служби «Роскомнадзор», пише TechCrunch. VPN допомагає росіянам заходити на заборонені службою сайти.

«Роскомнадзор» — це державний орган, який контролює Інтернет в рф. На вимогу цієї служби Apple видалила 25 VPN-застосунків.

Два VPN-сервіси Le VPN і Red Shield VPN показали TechCrunch лист від компанії, у якому йшлося про рішення видалити застосунки. Причому програми спочатку видалили, а вже потім повідомили власників.

В Apple такий крок пояснили тим, що ці застосунки містять незаконний у росії контент і не відповідають Керівництву з перевірки програм. Хоча конкретна причина й не вказана, зазначено, що вимога «Роскомнадзору» про видалення була санкціонована конкретною статтею федерального закону росії.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році Apple припинила експорт обладнання та зупинила деякі сервіси в рф. Та до цього моменту такі санкції не поширювалися на App Store.

«Роскомнадзор» — це машина цензури, яка має повноваження видавати та відкликати ліцензії ЗМІ й блокувати сайти.

Призначення цієї служби — блокувати невигідний для режиму контент, сайти, застосунки тощо. До цього часу росіяни мали доступ до заборонених «Роскомнадзором» сайтів завдяки VPN.

Напередодні російський уряд заборонив рекламувати VPN-сервіси, а тепер змусив розробника iPhone видалити їх із маркетплейсу. В Apple не відповіли на запит видання щодо коментарів.

Раніше ProIT повідомляв, що Google скасовує підписки YouTube Premium, отримані через VPN.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.