ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Австралійські військові випробували першу лазерну установку для знищення дронів

author avatar ProIT NEWS

Австралійські сили оборони (ADF) успішно випробували свою першу портативну лазерну установку Fractl, повідомляється на сайті відомства. Ця розробка призначена для нейтралізації повітряних дронів, що рухаються зі швидкістю 100 кілометрів на годину.

Систему Fractl розробила австралійська компанія AIM Defence з Мельбурна. Компактна установка (розміром із валізу) використовує потужний лазерний промінь, який споживає енергії менше, ніж чайник для кип’ятіння води. Цей промінь рухається зі швидкістю світла та може пропалити сталь.

Система здатна виявляти та вражати цілі розміром із монету на відстані 1000 метрів.

Так виглядає портативна лазерна установка Fractl

За словами представників ADF, зброя працює безшумно і проста в користуванні: для керування Fractl не потрібна особлива підготовка чи навчання.

«Ви натискаєте кнопку, щоб відстежити безпілотник, і комп’ютер бере управління на себе. Потім натискаєте іншу кнопку, щоб спустити курок, ніби у відеогрі», – зазначив капрал Патрік Фланаган з ADF.

Окрім випробувань на полігоні, Fractl пройшов додаткові тестування разом із бронетехнікою для оцінки його ефективності проти безпілотних літальних систем (C-UAS).

Військові зазначають, що традиційна зброя швидко витрачає боєприпаси під час ураження цілей на близькій відстані, на відміну від лазерної зброї, яка фактично має нескінченний магазин, доки є живлення.

Саме тому, як наголошують в ADF, потрібні сучасні системи керування вогнем, спеціально розроблені для відстеження та ураження дронів.

Австралійські сили оборони підкреслюють важливість Fractl і подібних рішень для боротьби з безпілотниками, які стають все більш серйозною загрозою у сучасній війні.

Різноманітність дронів потребує різноманітних методів боротьби з ними. Особливо ефективними проти невеликих мультикоптерів є саме системи спрямованої енергії, здатні виявляти, відстежувати та знищувати подібні цілі.

«Уроки України полягають у тому, що дрони є справжньою проблемою. Якщо ми нічого не зробимо, нас чекає неприємний сюрприз у наступній битві», – зазначив штаб-сержант 2-го класу Елі Лі з відділу роботизованих та автономних систем ADF.

Раніше ProIT повідомляв, що військові компанії росії використовують криптовалюту для обходу санкцій.

Також ми аналізували, що допомагає, а що навпаки заважає Україні стати № 1 у виробництві БПЛА.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.