ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Безкоштовний антивірус Avast: тестування

author avatar ProIT NEWS

Сьогодні багато людей сумніваються в необхідності спеціальної антивірусної програми, враховуючи, що Windows Defender встановлюється разом із ОС. Проте безкоштовний антивірус Avast не тільки безкоштовний, але й надає більш комплексний пакет безпеки, ніж пропозиція Microsoft.

Існує певна стигма навколо безкоштовного програмного забезпечення безпеки. Деякі компанії залишають ключові функції для платних версій своїх продуктів, але Avast Free містить багато інструментів, які не завжди доступні в пропозиціях конкурентів. Techspot.com протестували безкоштовну версію Avast.

Головний центр програми пропонує безліч опцій на зрозумілій і простій інформаційній панелі. Він дуже зручний, містить великі значки та чіткі пояснення кожної функції. Хоча деякі функції обмежені, якщо ви не перейдете на платний рівень, для безкоштовної програми все одно доступна напрочуд велика кількість опцій.

Шість рівнів захисту

  • Web Shield: використовує алгоритми виявлення URL-адрес для захисту від фішингу разом із повною фільтрацією вмісту для зупинки зловмисного програмного забезпечення.
  • Статичний сканер: основний сканер для перевірки файлів на виявлення загроз.
  • Емулятори: два емулятори (один для сценаріїв і один для бінарних файлів), які забезпечують повну емуляцію рідного обчислювального середовища, захищаючи від зловмисного програмного забезпечення нульового дня та вразливостей.
  • Avast DeepScreen: використовує віртуальну машину, яка містить клоновану версію ОС користувача і використовує машинне навчання для виявлення схожості з відомими сімействами шкідливих програм.
  • Avast CyberCapture: запобігає проникненню в систему користувача найскладніших зловмисних програм, блокуючи та надсилаючи потенційно шкідливі файли в чисте середовище Avast Threat Labs.
  • Behavior Shield: відстежує систему на наявність підозрілих дій під час роботи програм.

Сканування на віруси

На додаток до основного інтелектуального сканування Avast Free Antivirus пропонує більш ретельне повне сканування, яке перевіряє весь ПК, цільове сканування певних папок або зовнішніх дисків, сканування під час завантаження, яке шукає загрози перед запуском Windows, і визначені користувачем спеціальні сканування.

Швидке сканування займає близько 30 секунд. Повне сканування потребує більше часу, оскільки воно більш глибоке. При тестуванні це зайняло близько п’яти хвилин – час, очевидно, буде різним залежно від кількості файлів, які ви скануєте. Нарешті, є сканування під час завантаження, яке додає приблизно десять хвилин до процесу завантаження.

Існує також можливість створити аварійний диск для запуску Avast, коли Windows не працює, допомагаючи видалити глибоко вбудовані загрози.

Будь-які загрози, виявлені Avast Free Antivirus, надсилаються до розділу карантину, де їх можна видалити, створити винятки або навіть надіслати компанії для аналізу.

Gen Digital, материнська компанія Avast, також володіє компаніями Norton, Avira та AVG. В незалежних антивірусних тестах Avast заблокував 100% загроз AV-Test, отримавши нагороду «Найкращий продукт»,  99,6% загроз від AV-Comparatives, які позначили його як продукт Advanced+ і 99% загроз SE Labs, що дало можливість отримати рейтинг AAA.

Захист файлів, Інтернету та електронної пошти

Поруч із розділом сканування є меню Core Shields.

Mail shield не тільки гарантує, що ви не відкриваєте жодних неприємних вкладень, але також сканує вхідну та вихідну пошту та може додавати попередження до заголовка електронних листів, які містять вірус.

Web Shield також є бажаним доповненням, яке допомагає боротися з усім – від небезпечних завантажень до ботів, а також запобігає запуску потенційно шкідливих сценаріїв у браузерах та інших програмах. Тести показують, що безкоштовному антивірусу Avast вдалося виявити та заблокувати 99% підроблених фішингових сайтів, більше, ніж багатьом безкоштовним конкурентам.

Інспектор мережі

Мережевий інспектор дозволяє сканувати мережі на наявність будь-яких проблем із безпекою та вразливостей. Програма показує назви та типи пристроїв (де це можливо), а також багато деталей про кожен, зокрема, IP або MAC-адресу.

Користувачі також можуть отримувати сповіщення щоразу, коли новий пристрій приєднується до їхньої домашньої мережі, що дуже зручно, якщо це несанкціоноване підключення, і постійно контролює всі пристрої, уже підключені до цієї мережі.

Ransomware Shield

Те, що ви не знайдете в багатьох інших безкоштовних антивірусних інструментах, це Ransomware Shield, який допомагає захистити особисті фотографії, документи та інші файли від атак програм-вимагачів, запобігаючи доступу ненадійних програм до ваших файлів. Це робиться шляхом сканування та автоматичного захисту папок, які можуть містити особисті дані. Ви також можете вказати, яким програмам дозволено змінювати файли та які папки захищати від ненадійних програм.

Існує два основних режими захисту від програм-вимагачів: Smart і Strict. Розумний режим — це підхід, який дозволяє надійним програмам маніпулювати файлами, тоді як строгий дозволяє це робити лише схваленим програмам і вимагає схвалення будь-яких інших, які намагаються внести зміни.

Як і у випадку з іншими функціями, розділ налаштувань пропонує безліч параметрів налаштування, зокрема, які типи файлів ви хочете захистити.

Брандмауер

Windows має власний вбудований брандмауер, і хоча версія Avast пропонує подібний рівень захисту, вона має більше опцій і деталей. Windows може автоматично перемикатися на брандмауер Avast.

Блокувати окремі програми можна просто натиснувши кнопку.

Додаткові функції в Avast Free

Avast також має розділ «Конфіденційність». Тільки одна з цих функцій, Hack Alerts, доступна без підписки і відстежує будь-який витік вашої електронної пошти в результаті злому веб-сайту.

У режимі DND є кілька корисних налаштувань, зокрема призупинення оновлень Windows і навіть призупинення сповіщень Avast під час роботи програм у повноекранному режимі.

Інші функції Avast, такі як Bank Mode (безкоштовно, якщо ви використовуєте безпечний браузер Avast), Email Guardian, Remote Access Shield і Sandbox Mode, доступні за підпискою. Крім того, ви можете завантажити окремий безкоштовний браузер Avast для VPN і конфіденційності через антивірусну програму.

Читайте також на ProIT: Windows містить вбудований захист від програм-вимагачів. Ось як його увімкнути.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.