ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Діпфейки Ілона Маска просувають криптовалютне шахрайство в YouTube Live

author avatar ProIT NEWS

Пряма трансляція на YouTube, яка тривала протягом 5 годин, використовувала діпфейк Ілона Маска для криптовалютного шахрайства, повідомляє Engadget.

Відео, яке згодом видалили, показувало Ілона Маска, який мав виглядати як пряма трансляція з події Tesla, зі згенерованою штучним інтелектом версією його голосу.

Фейковий Ілон Маск закликав глядачів трансляції відвідати вебсайт і внести свій Ethereum або Dogecoin, щоб взяти участь у розіграші.

Повідомлення, яке відтворювалося в циклі, обіцяло, що система автоматично надішле назад подвійну суму криптовалюти, яку ви внесли.

Знімок екрана, на якому показано обліковий запис під ім’ям Tesla із прямою трансляцією, яка використовує згенерований штучним інтелектом діпфейк Ілона Маска для криптошахрайства

Понад 30 тисяч глядачів дивилися трансляцію одномоментно (хоча не відкидаймо можливість, що ці цифри були завищені ботами). Це підштовхнуло його до верхньої частини рекомендацій прямих ефірів на YouTube.

Обліковий запис під назвою Tesla (@elon.teslastream) мав емблему підтвердження офіційного каналу виконавця, тож обліковий запис можна розглядати як зламаний.

І відео, і канал було видалено після того, як Engadget звернувся до Google.

Схоже, що ці шахрайства із діпфейками Ілона Маска різко зросли за останні кілька місяців — у кожному випадку з використанням облікового запису, який видавав себе за одну з компаній Маска.

Раніше вже повідомлялося про схожі шахрайства 35 облікових записів, які видавали себе за SpaceX під час запуску Starship. Нещодавно на Reddit також було опубліковано численні повідомлення про підроблені прямі трансляції Ілона Маска.

Криптошахрайство, націлене на його підписників у соціальних мережах, було проблемою протягом багатьох років. Те ж саме стосується знаменитостей загалом.

Читайте також на ProIT: У США пропонують оштрафувати політтехнолога на $6 мільйонів за дзвінки зі штучно створеним голосом Байдена.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.