ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Директор Nokia здійснив перший у світі імерсивний телефонний дзвінок

author avatar ProIT NEWS

Генеральний директор компанії Nokia Пекка Лундмарк здійснив телефонний дзвінок за допомогою нової технології під назвою «Імерсивне аудіо та відео», яка покращує якість дзвінка завдяки тривимірному звуку, роблячи взаємодію більш реалістичною. Про це повідомляє Reuters.

«Ми продемонстрували майбутнє голосових дзвінків», – сказав Лундмарк, який також був присутній під час першого дзвінка 2G у 1991 році.

Сучасні дзвінки зі смартфонів є монофонічними, що стискає звукові елементи разом і робить їх більш плоскими та менш детальними. Нова ж технологія забезпечить 3D-аудіо, коли абонент чутиме все так, ніби перебуває поруч зі співрозмовником.

«Це найбільший стрибок вперед у сфері голосового зв’язку з моменту впровадження монофонічної телефонії, яка сьогодні використовується у смартфонах і ПК», – сказала Дженні Лукандер, президент Nokia Technologies.

Nokia здійснила дзвінок за допомогою звичайного смартфона через загальнодоступну мережу 5G.

Окрім імерсивних дзвінків між людьми, ця технологія може бути використана у конференц-дзвінках, де голоси учасників можна розділити на основі їхнього просторового перебування.

Переважна більшість смартфонів мають щонайменше два мікрофони, за допомогою яких цю технологію можна реалізувати, передаючи у реальному часі просторові характеристики дзвінка, зазначили в компанії.

Технологія є частиною майбутнього стандарту 5G Advanced. Nokia прагне отримати можливості для ліцензування цієї технології, яка, ймовірно, стане широко доступною вже через кілька років.

Читайте також на ProIT: Nokia 3210 повертається.

Раніше ми повідомляли, що HMD Global має намір оновити свою продуктову лінійку, залишивши бренд Nokia для більш простих мобільних телефонів.

Майбутня лінійка під брендом HMD включатиме смартфони, планшети й сучасні повністю бездротові навушники (TWS).

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.