ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Дорога уподобайка: Ілон Маск хоче, щоб нові користувачі платили за дії в Х

author avatar ProIT NEWS

Соцмережа Х може почати стягувати з усіх нових користувачів невелику плату за публікацію, уподобайку, додавання допису в закладки та інші дії. Про це повідомив власник соціальної мережі Х Ілон Маск.

У відповідь на повідомлення із облікового запису X про зміни на вебсайті X Маск зазначив, що стягнення невеликої комісії із нових облікових записів – це єдиний спосіб приборкати нещадний тиск ботів.

«Поточний штучний інтелект і ферми тролів можуть із легкістю передати «Ви – бот», – сказав посадовець, маючи на увазі такі інструменти, як CAPTCHA.

Відповідаючи іншому користувачеві, Маск додав, що нові акаунти зможуть публікувати свої матеріали вже через 3 місяці після створення без сплати відповідної комісії.

Як і у випадку з багатьма оголошеннями, пов’язаними із соціальною платформою X, наразі немає подробиць щодо того, коли ця політика буде застосована та які комісії, можливо, доведеться сплачувати новим користувачам, зазначає TechCrunch.

У жовтні минулого року X почав стягувати з нових неперевірених користувачів $1 на рік у Новій Зеландії та на Філіппінах. Нові безкоштовні користувачі, які реєструвалися на платформі з цих регіонів, могли читати дописи, але не могли з ними взаємодіяти.

Щоб публікувати вміст, ставити уподобайки, робити репости, відповідати, робити закладки та цитувати публікації, вони повинні були заплатити комісію. Тепер же Маск може стягувати її, як і в інших регіонах.

Раніше представник X заявив, що платформа розпочинає масштабне очищення облікових записів від спаму, попередивши користувачів, що це може вплинути на кількість їхніх підписників. Однак, плануючи стягувати плату з нових користувачів, компанія соціальних медіа, здається, прагне перш за все вирішити проблему з наявністю ботів.

У той час як Ілон Маск говорив про боротьбу з ботами штучного інтелекту, минулого року X оновив свою політику, включивши пункт про те, що публічні дописи можуть використовуватися для навчання LLM або моделей ШІ. Окремо в липні 2023 року посадовець заявив, що його компанія зі штучного інтелекту xAI використовуватиме публічні дописи для навчання моделей штучного інтелекту.

Раніше xAI зробив свій чат-бот Grok доступним для преміум-користувачів X, які платять $8 на місяць. До цього чат-бот був доступний для користувачів, які платили $16 на місяць за рівень Premium+.

Минулого тижня Fortune повідомила, що X планує зробити Grok доступним для користувачів для написання дописів.

Зауважимо, що під час раннього тестування він був нецікавим і не мав нічого, що могло б допомогти йому виділитися серед потужніших і досконаліших чат-ботів, доступних в інших місцях, зазначає The Verge.

Раніше ми повідомляли, коли стартап Ілона Маска xAI представив Grok.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.