ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google представив Jpegli – новий ефективний формат стиснення зображень

author avatar ProIT NEWS

Google випустив бібліотеку з відкритим вихідним кодом Jpegli для вдосконаленого кодування JPEG, яка підтримує зворотну сумісність, забезпечуючи покращення коефіцієнта стиснення до 35% при високоякісних налаштуваннях стиснення. Технологія розроблена, щоб зробити Інтернет швидшим і красивішим, повідомляє Tech Spot.

У Google стверджують, що Jpegli є швидшим і ефективнішим, аніж традиційний JPEG. Однак це не новий формат зображення, оскільки всі результати ефективності досягаються за допомогою звичайного 8-бітного формалізму, який використовується традиційними алгоритмами JPEG. Бібліотека надає сумісний кодер та декодер, що відповідають оригінальному стандарту JPEG.

Технологія Jpegli може досягти більш якісних результатів, оскільки виконуються більш точні обчислення при стисканні або роспакуванні за допомогою нової бібліотеки.

Зображення виглядають чіткішими та з меншою кількістю спостережуваних артефактів, зі швидкістю кодування, порівнянною з популярними нині підходами, такими як libjpeg-turbo та MozJPEG. Веброзробники можуть одразу інтегрувати Jpegli у свої робочі процеси, не жертвуючи продуктивністю кодування або використанням пам’яті.

Нова бібліотека може кодувати зображення JPEG із 10+ бітовим компонентом, що повинно уникати видимих ​​артефактів у повільних градієнтах, як це зазвичай буває з 8-бітними компонентами.

10-бітне кодування відбувається в межах оригінального 8-бітного формату JPEG. Це означає, що кінцеві стиснуті зображення повністю сумісні з усіма наявними редакторами JPEG або програмами перегляду.

Відповідно до власних тестів Google, Jpegli може створювати зображення високої якості, а стиснення на 35% є більш ефективним. Таким чином, вебсторінки завантажуватимуться і працюватимуть швидше.

Техніка Jpegli для зменшення шуму та покращення якості зображення адаптована з еталонної реалізації JPEG XL – нового формату зображення, запропонованого як сумісна заміна JPEG.

Читайте також на ProIT: Google Pixel додає підтримку фотографій Instagram Ultra HDR.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.