ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google розглядає можливість заблокувати користувачам Safari доступ до нових функцій ШІ

author avatar ProIT NEWS

Домінування Google у пошуковій індустрії є об’єктом поточного розслідування Міністерства юстиції США, і його відносини з Apple є ключовим компонентом цієї справи. Новий звіт The Information присвячений тому, як Google намагається зменшити свою залежність від браузера Safari від Apple напередодні оголошення результатів антимонопольного розгляду.

Одним з аспектів справи Міністерства юстиції США проти Google є угода компанії з Apple про те, що вона стане пошуковою системою за замовчуванням на iPhone.

Google платить Apple понад $20 мільярдів на рік за збереження статусу за замовчуванням, що, на думку обвинувачення, перешкоджає конкуренції в галузі пошукових систем.

Примітно, що Apple не названа стороною в судовому процесі, але справа призвела до свідчень керівників Apple, таких як Едді Кью.

У нещодавньому звіті пояснюється, що Google хоче збільшити частку пошуків користувачів iPhone за межами самого Safari.

Протягом кількох років Google намагався захистити себе від такої можливості, намагаючись переконати власників iPhone перейти на програми Google або Chrome для їх пошуку. Незважаючи на те, що Google досяг успіху, збільшивши відсоток пошукових запитів до 30% із 25% 5 років тому, цей прогрес зупинився у другій половині минулого року.

За словами трьох людей, які працювали над цим, це значно нижче мети Google збільшити кількість пошукових запитів на iPhone через власні програми до 50% до 2030 року.

Мільярди доларів, які Google платить Apple щороку, надходять у формі угоди про розподіл доходів, згідно з якою Apple отримує частину прибутку від реклами від пошуків Google, які виконуються в Safari.

Підштовхуючи користувачів до програм Chrome і Google, Google платить Apple менше грошей і робить її менш вразливою до регулювання.

Однак переконати користувачів використовувати власні програми замість Safari для Google було проблемою.

«Занадто важко подолати той факт, що Safari попередньо встановлено на пристроях Apple»,пише 9to5 mac.com з посиланням на Information.

У звіті також зазначено, що Google найняв колишнього керівника Instagram і Yahoo Роббі Стайна для контролю за відходом від Safari.

Повідомляється, що в межах цього керівники Google розглядали можливість обмежити функцію AI Overviews власними програмами.

Це означатиме, що користувачі Safari не бачитимуть огляди штучного інтелекту в результатах пошуку, але люди, які використовують власні програми Google, побачать. Однак зрештою в Google відмовилися від цього кроку, йдеться у звіті.

На початку цього року Google найняв Роббі Стайна, колишнього менеджера з продуктів Instagram і Yahoo, який, за словами нинішніх і колишніх співробітників, візьме на себе завдання перевести клієнтів iPhone на мобільні програми Google.

Серед його зусиль є дослідження того, як Google може використовувати генеративний штучний інтелект, щоб зробити свої програми більш привабливими, повідомило джерело.

За словами людей, які працювали над продуктом, керівництво Google розглядало можливість появи нової функції AI Overviews, яка показує згенеровані ШІ відповіді на пошукові запити у мобільних застосунках, але не в Safari. Однак в Google зрештою відмовилися від цього кроку.

У звіті чітко видно, що компанія роками намагалася відучити користувачів від Safari, але безуспішно.

Читайте також на ProIT: Google відкриває доступ до Gemini 1.5 Pro для всіх розробників.

Тим часом компанія Apple планує використовувати більш просунуту технологію упаковки SoIC для своїх чипів M5 у межах двосторонньої стратегії задоволення зростаючої потреби у кремнії, для живлення комп’ютерів Mac, підвищення продуктивності центрів обробки даних і майбутніх інструментів ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.