ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google заплатить $1 мільйон керівниці, яка подала до суду за гендерну дискримінацію

author avatar ProIT NEWS

Google доведеться заплатити понад $1 мільйон керівниці, яка стверджує, що компанія дискримінувала її через стать, а пізніше – відмовила у підвищенні.

Улку Роу, директорка з розробки Google Cloud, звинуватила компанію в тому, що її найняли на нижчу посаду з нижчою оплатою, ніж у чоловіків з меншим досвідом роботи, які були найняті на подібні посади одночасно, повідомляє Bloomberg Law. Вона також стверджувала, що їй відмовили у підвищенні на користь менш кваліфікованого колеги-чоловіка.

Суд присяжних у Нью-Йорку в п’ятницю вирішив, що Google дійсно вчинив дискримінацію за статтю і тепер винен Роу $1,15 мільйона за штрафні збитки та біль і страждання, які це спричинило. Але, згідно з повідомленням Bloomberg Law, суд також визначив, що позивачка не довела, що Google порушив закон Нью-Йорка про рівну оплату праці.

Цей прецедент стався майже через 5 років після того, як близько 20 тисяч співробітників Google організували марш за зміни у боротьбі з сексуальними порушеннями та дискримінацією в компанії. Незважаючи на те, що їм пообіцяли краще боротися з сексуальними домаганнями, реакція компанії залишала бажати кращого щодо гендерної упередженості. Відповідно до даних Bloomberg Law, позов Роу є першою подібною справою, з якою Google зіткнулася після вказаних протестів.

У заяві, наданій Engadget, представниця Google Кортні Менчіні сказала, що висновок суду присяжних про те, що Google не порушував закон Нью-Йорка, підтверджує прагнення компанії до гендерної рівності. Але технічний гігант буде оскаржувати рішення суду щодо того, що Google дискримінував Роу.

«Ми не згодні з висновком присяжних про те, що пані Роу зазнала дискримінації через її стать або що вона зазнала помсти за те, що висловила занепокоєння щодо оплати своєї праці, рівня і статі. Ми забороняємо помсту на робочому місці та публічно ділимося своєю чіткою політикою. Водночас серйозно ставимося до занепокоєнь співробітників і ретельно вивчили занепокоєння пані Роу, коли вона їх висловила. Було виявлено, що дискримінації чи помсти не було», – сказала Менчіні.

Раніше ProIT повідомляв, чому рекламне агентство X Social Media із Флориди судиться з X (Twitter) Ілона Маска.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.