ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Intel використає TSMC 4nm для майбутніх GPU Battlemage

author avatar ProIT NEWS

Компанія Intel випустила карти з використанням зрілого вузла TSMC 6nm, тоді як конкуренти AMD і NVIDIA вже були на один вузол попереду, використовуючи TSMC 5nm для графічних процесорів Ada Lovelace та RDNA 3.

Як повідомляє ExtremeTech, Intel, схоже, засвоїла урок для своєї подальшої архітектури під кодовою назвою Battlemage. GPU використовуватиме 4nm TSMC, який є приблизно таким же вузлом, що і графіка наступного покоління від NVIDIA, і, ймовірно, таким самим, як майбутній RDNA 4 від AMD.

У статті на DigiTimes зазначено, що Intel вибрала 4-нанометровий вузол TSMC для Battlemage, який має забезпечити значне підвищення рівня графічних процесорів попереднього покоління, водночас ставлячи його в ряд із найбільшими конкурентами.

Також компанія перейде від глибокої ультрафіолетової літографії (DUV) на вузлі 6nm до екстремального ультрафіолетового (EUV) на 4nm у межах оновлення вузла.

Перехід до 4nm може дозволити Intel практично подвоїти кількість ядер Xe у Battlemage завдяки перевазі перемикання вузлів.

Також очікується, що Intel запропонує значні переваги у трасуванні променів і масштабуванні за допомогою Battlemage.

Хоча команда розробників графічних процесорів Intel мовчала із 2022 року, незабаром після запуску Alchemist було повідомлено, що більшість команди вже перейшла до Battlemage. Тож GPU наступного покоління компанії розробляється вже 2 роки.

Крім того, останнім часом Intel досягла значних успіхів у програмному забезпеченні, усунувши багато недоліків Alchemist. Наприклад, підвищивши продуктивність для старих ігор, які працюють на DX9 та DX11.

Повідомляється, що Intel збільшує розподіл пам’яті Battlemage із 8 ГБ в Alchemist до 12 ГБ.

Ще один цікавий аспект кроку Intel полягає в тому, що він підкреслює зростання залежності компанії від TSMC замість використання власних ливарних виробництв. Ці дві компанії все ще залишаються суперницями.

Intel досягає більшого прогресу у своїй стратегії «П’ять вузлів за 4 роки», кульмінацією якої стане вузол Intel 18A у 2025 році. Буде цікаво подивитися, чи почне компанія виробляти власний графічний процесор, чи продовжить покладатися на TSMC.

Очікується, що компанія перенесе більше своїх обов’язків із виготовлення всередину, оскільки почне затьмарювати TSMC за функціями та щільністю, але це станеться не раніше наступного року.

Нещодавно ми повідомляли, що Intel офіційно анонсувала лінійку серверних чипів Xeon 6 із двома типами ядер і різними конфігураціями, що підтримують різноманітні варіанти використання. Але основний акцент робиться на ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.