ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Intel запускає лінійку процесорів Xeon шостого покоління

author avatar ProIT NEWS

Компанія Intel офіційно анонсувала лінійку серверних чипів Xeon 6 із двома типами ядер і різними конфігураціями, що підтримують різноманітні варіанти використання. Але основний акцент робиться на ШІ, повідомляє NetworkWorld.

Вперше в лінійці Xeon процесор поставляється із двома мікроархітектурами: ефективним ядром (E-core) і продуктивним ядром (P-core).

Ядра продуктивності більші та складніші, що робить їх придатними для обчислень високого рівня. Ефективні ядра менші, з меншою кількістю інструкцій і нижчою тактовою частотою для завдань, які не вимагають високої продуктивності. Різні процесори поєднуватимуть між собою і поєднуватимуть ядра P та E, а в одному дизайні E-core буде до 288 ядер.

Різні ядра стосуватимуться різних варіантів використання, але основним сценарієм є ШІ.

«Ми бачимо, як кожна компанія стає компанією зі штучним інтелектом. Незалежно від того, чи прагнуть ці компанії бути ефективнішими у своїх операціях, ефективнішими у розробці своїх продуктів чи ефективнішими у взаємодії з клієнтами», – сказав під час телефонної конференції Метт Ленгман, віцепрезидент і генеральний менеджер Intel.

Зараз Intel починає випуск Xeon 6 із парою сімейств процесорів: Xeon 6 серії 6700 і серії 6900.

Серія 6700 містить до 144 ядер Efficient або 86 ядер Performance з підтримкою 8-канальної пам’яті, пам’яті DDR5 зі швидкістю до 6400 МТ/с, пам’яті MCR DIMM 8000 МТ/с і до 88 ліній PCIe 5.0/CXL 2.0, шість посилань UPI 2.0. Вона має споживану потужність 350 Вт на чип.

Серія 6900 має до 288 ядер Efficient або 128 ядер Performance, 12 каналів пам’яті з пам’яттю DDR5 6400 MT/с, пам’ять MCR DIMM 8800 MT/с, до 96 ліній PCIe 5.0/CXL 2.0 і шість каналів UPI 2.0. Вона працює на 500 Вт.

Стратегія Intel, яка стоїть за продажем E-core, полягає у сприянні консолідації серверів. Компанія підвищує продуктивність у 2,6 раза порівняно з її процесорами Intel Xeon другого покоління для робочих навантажень транскодування медіа.

«Припустімо, ви берете приблизно 200 стійок, що було б типовим розгортанням центру обробки даних середнього розміру, дивлячись на стійки приблизно у 15 кіловат і сервери 22U. Подивіться на досягнення, які ми пропонуємо у Xeon 6. Величезна, дивовижна економія», – сказав Ленгман.

Він передбачив економію споживання енергії понад 84 тисячі мегават-годин протягом 4 років.

Нагадаємо, на додаток до новин про Xeon 6 Intel оголосила ціни на два своїх останніх прискорювачі Gaudi AI. Вони розроблені, щоб конкурувати з NVIDIA H100 та AMD Instinct MI300X в обробці великих мовних моделей.

Intel оголосила ціну з точки зору кластера із восьми прискорювачів, що також роблять AMD і NVIDIA.

Клієнти, які використовують стандартний комплект штучного інтелекту з вісьмома прискорювачами Intel Gaudi 2 з універсальною платою, заплатять $65 тисяч, тоді як комплект із вісьмома прискорювачами Intel Gaudi 3 коштуватиме $125 тисяч.

Читайте також на ProIT: нещодавно NVIDIA представила на виставці Computex 2024 у Тайпеї низку продуктів – від нових ноутбуків зі штучним інтелектом до потужної платформи Blackwell і мережі Spectrum-X Ethernet.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.