ProIT: медіа для профі в IT
3 хв

iPhone 16: чого чекати восени 2024 року

author avatar ProIT NEWS

До запуску нових моделей смартфонів від Apple залишилося менше 3 місяців, і останнім часом шириться все більше чуток щодо змін в iPhone 16. AppleInsider розповідає про найголовніші функції, які додадуть до нових iPhone 16, iPhone 16 Pro та iPhone 16 Plus.

Оновлення iPhone 16: чип A17

Починаючи з iPhone 14, Apple перейшла на систему, де новітні випуски чипів стосуватимуться моделей Pro, а моделі, які не є Pro, використовуватимуть попередню версію чипів.

Моделі Pro в iPhone 14 та iPhone 15 використовували A16 Bionic та A17 Pro відповідно, тоді як моделі не-Pro використовували A15 Bionic та A16 Bionic.

Ця зміна дозволила моделям Pro мати значно потужніший чип, ніж не-Pro, без необхідності Apple щороку розробляти два різних рівні чипа.

Ймовірно, що чип A17 Pro буде повторно використаний для iPhone 16, тоді як лінійка iPhone 16 Pro перейде на чип A18. Також ходили чутки, що A18 буде використовуватися повсюдно.

Зміни в чипі будуть значними для iPhone 16. A17 разом із 8 ГБ оперативної пам’яті є першим чипом iPhone, сумісним з Apple Intelligence. Перехід на A17 є обов’язковим для подальших випусків iPhone.

Для довідки: 16-ядерний нейронний механізм A16 Bionic може обробляти до 17 трильйонів операцій на секунду. Версія A17 Pro може досягати 35 трильйонів операцій на секунду.

Оновлення iPhone 16: дисплей

Хоча основні чутки стосуються моделей Pro, очікується, що в iPhone 16 також відбудуться деякі зміни.

З моменту випуску iPhone 15 дисплеї загалом стають більшими. Хоча й очікується, що моделі Pro зростуть приблизно на 0,2 дюйма, моделі не Pro матимуть приблизно такий же розмір і вагу, як iPhone 15-го покоління.

Теоретично це означає, що iPhone 16 повинен отримати 6,1-дюймовий дисплей і 6,7 дюйма для версії Plus.

Незважаючи на ті самі фізичні розміри, є ще одна зміна екрана, яка може покращити пристрій.

У березні було заявлено, що учасники ланцюга постачання iPhone працюють над дисплеями із технологією Border Reduction Structure (BRS). У квітні повідомлялося про проблеми в ланцюгу постачання, пов’язані із впровадженням цих зменшених рамок. За чутками, моделі Pro матимуть найтонші рамки у світі.

Оновлення iPhone 16: камера

Знову ж таки левова частка чуток про камери стосується моделей Pro. Триває дискусія щодо переміщення об’єктива Tetraprism в обидві моделі Pro, але навряд чи це актуально для не-Pro моделей.

Обговорюється ідея вертикального розташування камери для iPhone 16 та iPhone 16 Plus, а не вже звичного діагонального розташування у квадраті. Така зміна теоретично дозволить iPhone 16 знімати просторове відео для Apple Vision Pro.

Також чутки свідчать про можливість нового покриття лінз для зменшення відблисків та інших недоліків. Можна використовувати й більш тонкі лінзи, що допомагає зменшити вагу.

Оновлення iPhone 16: кнопка дії

Додавання кнопки дії на iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max означало, що перемикач вимкнення звуку було замінено багатофункціональною кнопкою. Наразі очікується, що Action Button перейде з моделей Pro до моделей, які не є Pro.

Оновлення iPhone 16: акумулятор

Час роботи від батареї є дуже важливою характеристикою. Apple постійно намагається збільшити термін служби батареї, чи то за рахунок збільшення ємності, чи то за рахунок енергоефективності.

Ходять чутки щодо покращення ємності акумулятора для більшості моделей, включаючи пристрої Pro і стандартну версію. Вважається, що iPhone 16 матиме ємність акумулятора 3561 мАг порівняно із 3367 мАг в iPhone 15.

Однак, за чутками, iPhone 16 Plus піде протилежним шляхом. Очікується, що він матиме акумулятор на 4006 мАг, що менше, ніж у версії iPhone 15 Plus на 4407 мАг. Наразі незрозуміло, наскільки ці чутки точні.

Зміни насправді не кардинальні. У поєднанні з іншими ініціативами щодо енергозбереження вони можуть призвести до збільшення терміну служби батареї для iPhone 16. Щодо iPhone 16 Plus – час покаже.

Інші зміни можуть насамперед стосуватися технологій, які використовуються для створення батарей.

Повідомляється, що Apple розглядає можливість використання графенового радіатора та використання високопродуктивної катодної технології у пристроях.

Крім того, вони можуть бути більш екологічними, оскільки раніше Apple заявила, що до 2025 року в усіх розроблених батареях використовуватиметься повністю перероблений кобальт.

Раніше ProIT повідомляв, що Apple припиняє роботу над Vision Pro і зосереджується на випуску дешевшої гарнітури Vision наступного року.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.