ProIT: медіа для профі в IT
4 хв

iPhone SE 4: що відомо на цей час

author avatar ProIT NEWS

У той час як флагманські iPhone від Apple виходять щороку з усіма найновішими технологіями, функціями та перевагами, iPhone SE розроблений як версія початкового рівня і не дотримується звичного графіка випуску. Про це йдеться в матеріалі Read Write.

iPhone SE третього покоління вийшов 2 роки тому. Він зберіг кнопку «home», тоді як у більш преміальних версіях iPhone її було видалено на користь повністю сенсорного дисплея та розблокування за допомогою розпізнавання обличчя, а його дизайн залишився застарілим порівняно з новими моделями.

iPhone SE 3 також не вистачало багатьох стандартних функцій, які можна очікувати від iPhone, зокрема фотографій у нічному режимі.

iPhone SE 4: що ми про нього знаємо

Оскільки минуло 2 роки з моменту останньої версії лінійки iPhone SE, було б справедливо очікувати низку оновлень до телефона четвертого покоління.

Apple дещо відстала на ринку доступних смартфонів середнього класу. У Google є Pixel 8a, а у Samsung — серія A. Обидві моделі мають функції, яких багато хто міг би очікувати від смартфона преміум-класу.

Тож Apple має багато чого надолужити, якщо хоче залишатися конкурентоспроможною на цьому ринку, оскільки iPhone SE 3 не може конкурувати з іншими смартфонами середнього класу.

Дизайн

iPhone SE 3 є найменшим пристроєм у лінійці iPhone від Apple. Він має 4,7-дюймовий дисплей і схожий на iPhone 8 завдяки товстим рамкам і кнопці «home» Touch ID.

Mac Rumors припускає, що iPhone SE 4 відмовиться від кнопки «home page Touch ID» і приєднається до решти смартфонів флагманської лінійки iPhone, які мають повноекранний дисплей.

Очікується, що загальний дизайн буде схожим на iPhone 14 або iPhone XR.

Витік CAD-рендеру iPhone SE 4
Зображення: 91Mobiles

Можна припустити, що завдяки видаленню кнопки «home page Touch ID» зʼявиться фронтальна камера та, ймовірно, Face ID.

Також йдеться про потенційне включення кнопки дії на iPhone SE 4.

Кнопка дії, яка дає змогу користувачам програмувати ярлики, наразі є ексклюзивною для iPhone 15 Pro та Pro Max, тому було б цікавим рішенням запропонувати преміальну функцію на iPhone середнього класу. Однак це може бути лише ознакою того, що кнопка дії просто стане стандартною для всіх майбутніх iPhone, незалежно від розміру і якості.

Apple iPhone 14
Зображення: iPhone 14 від Apple

Дисплей

Всі iPhone від Apple мають технологію OLED, за винятком SE 3, який має LCD дисплей. Тому, швидше за все, четверте покоління SE матиме технологію OLED.

Розмір екрану

Згідно з чутками Mac, якщо Apple зробить SE 4 схожим на iPhone 14, то, швидше за все, ми можемо очікувати 6,1-дюймовий дисплей.

Це набагато більше, ніж поточний 4,7-дюймовий дисплей на SE третього покоління, тому ті, хто віддає перевагу меншому, компактнішому телефону, можуть бути розчаровані.

Характеристики

Очікується, що iPhone SE 4 отримає чип попереднього покоління. Так було із SE 3, який може похвалитися тим самим чипом A15, який був в iPhone 13 та iPhone 14.

Який чипсет він отримає, досі обговорюють, але цілком імовірно, що тут ми побачимо значне оновлення.

Деякі припускають, що він матиме той самий процесор, що й останній флагманський телефон Apple, тому все залежатиме від того, коли телефон буде випущено і який iPhone був перед ним.

Що стосується пам’яті, то останні чутки свідчать, що iPhone SE 4 матиме 6 ГБ оперативної пам’яті та запропонує два варіанти пам’яті — 128 ГБ і 512 ГБ.

Є припущення, що iPhone SE 4 може мати чип 5G і модем 5G від Apple.

Камера

Камера в iPhone SE 4 буде оновлена. Поточне третє покоління SE може похвалитися камерою з одним об’єктивом (12 мегапікселів). За чутками, SE 4 буде оновлено до камери з одним об’єктивом 48 мегапікселів.

Витік CAD-рендеру iPhone SE 4
Зображення: 91Mobiles

Хоча iPhone 14 має камеру з подвійним об’єктивом, вважається, що SE 4 залишить камеру з одним об’єктивом, щоб знизити витрати.

Коли вийде iPhone SE 4?

Графік випуску iPhone SE не йшов за тією ж схемою, що і флагманські моделі компанії. Перший iPhone SE з’явився в березні 2016 року, а друге покоління ми отримали у квітні 2020 року. Натомість SE третього покоління з’явилося у березні 2022.

Скоріше за все, реліз можна очікувати навесні 2025 року. Це підтверджує аналітик Мін-Чі Куо, який у квітні 2023 року заявив, що четвертого покоління iPhone SE не було у планах Apple на 2024/2025 роки.

Скільки буде коштувати iPhone SE 4?

iPhone SE 3 з’явився на полицях за ціною $429, що було невеликим зростанням порівняно із SE 2, який коштував $399.

Ми можемо очікувати ще одне підвищення для SE 4. За деякими звітами, воно становитиме $499 і, можливо, це буде  абсолютним максимумом, на який компанія піде з точки зору ціни.

До запуску нових моделей смартфонів від Apple залишилося менше 3 місяців, і останнім часом шириться все більше чуток щодо змін в iPhone 16. Читайте на ProIT про найголовніші функції, які додадуть до нових iPhone 16, iPhone 16 Pro та iPhone 16 Plus.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.