ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Китай створює власний чат-бот ChatGPT на основі думок Сі Цзіньпіна

author avatar ProIT NEWS

Чат-бот, навчений на основі думок президента Китаю Сі Цзіньпіна, був створений головним регулятором Інтернету країни, повідомляє Read Write.

Велика мовна модель (LLM) була запущена Китайським дослідницьким інститутом кіберпростору, який працює під керівництвом національного регулятора – Адміністрації кіберпростору Китаю.

Оскільки люди в Китаї не можуть користуватися популярним інструментом ChatGPT, китайська влада пропонує власний час-бот, навчений на політичній філософії Сі Цзіньпіна та повністю узгоджується з офіційним наративом уряду.

Навчання цього чат-бота відбувалося на основі офіційної літератури, що підпадає під ідеологічну доктрину КНР. Вчені використали понад 12 книг, приписуваних Сі Цзіньпіну, а також урядові постанови, політичні документи та повідомлення державних ЗМІ.

Один документ, який використовувався для навчання чат-бота, містив понад 86 тисяч згадок про Сі Цзіньпіна з формулюваннями, які підкреслюють важливість єдності з лідером Комуністичної партії.

У South China Morning Post зазначено, що LLM описується як здатний задовольнити широкий діапазон потреб користувачів і може відповідати на запитання, складати звіти, узагальнювати інформацію тощо.

Система була створена на серверах Китайського дослідницького інституту кіберпростору, де всі дані обробляються локально, що забезпечує високий рівень безпеки.

Модель ще не доступна для широкої аудиторії, оскільки все ще проходить тестування, але деяким призначеним користувачам було запропоновано випробувати її.

Інші технологічні гіганти, такі як Baidu та Alibaba, мають генеративні чат-боти зі ШІ, і будь-який створений контент про президента суворо контролюється. Обидві системи, як правило, просять користувачів перезапустити чати, коли порушуються делікатні теми.

Читайте також на ProIT: Технології майбутнього: китайський робот-гуманоїд вміє нарізати огірки, наливати вино, прасувати сорочки та каліграфічно писати.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.