ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Колишній головний науковий співробітник OpenAI заснував власну ШІ-компанію

author avatar ProIT NEWS

Співзасновник і колишній головний науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер заявив, що засновує нову компанію зі штучного інтелекту, повідомляє Reuters.

Вона зосереджена на створенні безпечного середовища ШІ, на відміну від найбільших технологічних компаній, які прагнуть домінувати в царині генеративного штучного інтелекту. Компанія називається Safe Superintelligence і має офіси в Пало-Альто й Тель-Авіві.

Суцкевер оголосив про те, що засновує компанію, у дописі на X:

«Суперінтелект у межах досяжності. Побудова безпечного суперінтелекту (SSI) є найважливішою технічною проблемою нашого часу. Ми започаткували першу у світі лабораторію SSI прямої дії з однією метою й одним продуктом: безпечний суперінтелект».

До його команди приєдналися колишній дослідник OpenAI Деніел Леві та співзасновник Cue і колишній керівник ШІ в Apple Деніел Гросс.

Нагадаємо, що Суцкевер пішов з OpenAI у травні після того, як відіграв ключову роль у драматичному звільненні та повторному наймі генерального директора Сема Альтмана в листопаді минулого року. Після повернення Альтмана він був виведений із правління компанії.

В OpenAI посадовець відіграв ключову роль у розробці великих мовних моделей, включно з GPT-2, GPT-3 і моделлю генерування зображень DALL-E.

Financial Times повідомляє, що Суцкевер вважається одним із провідних дослідників ШІ у світі. Саме він відіграв важливу роль у ранньому лідерстві OpenAI у сфері генеративного штучного інтелекту. Тобто у розробці програмного забезпечення, яке може генерувати мультимедійні відповіді на запити користувачів.

У повідомленні на Х керівництво Safe Superintelligence зазначило, що вони збирають команду найкращих у світі інженерів і дослідників, які зосереджуються на SSI й ні на чому іншому.

«Якщо це ви, ми пропонуємо можливість виконати роботу вашого життя та допомогти вирішити найважливішу технічну проблему нашого часу. Зараз саме час. Приєднуйся до нас», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми повідомляли, що ШІ зробив NVIDIA другою за вартістю компанією у світі.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.