ProIT: медіа для профі в IT
3 хв

Користувачі Bluesky і Mastodon тепер можуть спілкуватися один з одним за допомогою Bridgy Fed

author avatar ProIT NEWS

Як повідомляє Tech Crunch, було зроблено важливий крок до fediverse – ширшої мережі децентралізованих програм для соціальних мереж, таких як Mastodon, Bluesky та інші.

Тепер користувачі децентралізованих застосунків, таких як Mastodon, що працюють на протоколі ActivityPub, і тих, які працюють на протоколі Bluesky AT, можуть легко стежити за людьми в інших мережах, переглядати їхні публікації, а також ставити уподобайки, відповідати та робити повторні публікації.

Технологією, яка робить це можливим, є Bridgy Fed – один із проєктів, спрямованих на з’єднання fediverse з Інтернетом, Bluesky і, можливо, пізніше інших мереж, наприклад Nostr.

Після продажу Twitter Ілону Маску у 2022 році стався сплеск інтересу до децентралізованих соціальних мереж. Багато користувачів змінили X на Mastodon.

Bluesky (стартап, який спочатку інкубувався у Twitter) розширив свою мережу до понад 5,7 мільйона користувачів після публічного запуску на початку цього року.

Farcaster, заснований на блокчейні, минулого місяця завершив фінансування у розмірі $150 мільйонів від Paradigm, a16z crypto, Haun Ventures, USV та інших.

Є лише одна проблема, з якою стикаються ці мережі, – їх користувачі не можуть спілкуватися один з одним.

Хоча і Mastodon, і Bluesky є децентралізованими соціальними мережами, вони покладаються на різні базові протоколи. Це означає, що користувач Mastodon може взаємодіяти з іншими, хто публікує в інших місцях fediverse. Тобто з іншими програмами, які використовують старіший протокол соціальної мережі ActivityPub. Але вони не могли взаємодіяти з людьми, які публікували повідомлення на Bluesky, оскільки для роботи використовується новий протокол AT.

Розробник програмного забезпечення Раян Барретт працював над вирішенням цієї проблеми за допомогою Bridgy Fed – мосту соціальної мережі, який би з’єднував користувачів fediverse із користувачами Bluesky і навпаки.

Bridgy Fed почав м’який запуск у середині квітня та перейшов до повного запуску протягом останнього місяця. Зараз це одна з багатьох різноманітних спроб поєднати мережі у fediverse на додаток до Sasquatch, pinhole, RSS Parrot, mostr.pub і SkyBridge, хоча багато з них не є такими повністю двонаправленими, як Bridgy.

Як використовувати Bridgy Fed

Користуватися Bridgy Fed досить просто. Для початку він працює лише із загальнодоступними обліковими записами та загальнодоступними публікаціями, тож не хвилюйтеся, що ваші приватні публікації чи публікації лише для підписників будуть відтворені деінде.

Щоб підключити обліковий запис fediverse до Bluesky, просто підпишіться на обліковий запис Mastodon @bsky.brid.gy@bsky.brid.gy. Обліковий запис піде за вами. Після цього користувачі Bluesky автоматично матимуть новий обліковий запис із підключеним зв’язком, доступний під вашим маркером fediverse/Mastodon (де другий @ тепер є крапкою), а потім «ap.brid.gy».

Наприклад, якщо обліковий запис Mastodon @sarahp@mastodon.social, то цей обліковий запис буде @sarahp.mastodon.social.ap.brid.gy.

Знімок екрана підключеного облікового запису Bluesky

З іншого боку, якщо ви хочете підключити свій обліковий запис Bluesky до fediverse, тоді підпишіться на обліковий запис @ap.brid.gy на Bluesky. Подібним чином вам буде надано з’єднану версію вашого облікового запису Bluesky у fediverse. У цьому випадку формат @[handle]@bsky.brid.gy.

Тож якщо обліковий запис Bluesky @sarahp@bsky.social, то обліковий запис із підключенням – @sarahp.bsky.social@bsky.brid.g.Також він буде позначений як «автоматичний» обліковий запис на Mastodon, щоб люди знали, що це з’єднаний обліковий запис.

Усе з вашого облікового запису Bluesky, що взаємодіє із користувачами fediverse, буде об’єднано, включаючи відповіді, @-згадки, уподобання, звіти та, якщо у вас є підписники fediverse, ваші власні публікації Bluesky. Те саме стосується і зворотного.

Це відрізняється від перехресного опублікування, щоб було зрозуміло, коли ви публікуєте один раз за допомогою програмного забезпечення, яке потім публікує його в усіх підключених облікових записах. Натомість це більше схоже на встановлення дзеркала вашої стрічки на іншій платформі. Це може допомогти вам охопити більше людей, оскільки ви зможете спілкуватися з людьми в іншій соціальній мережі.

Міст fediverse-Bluesky (і навпаки) все ще перебуває на стадії раннього бета-тестування, тож ви, ймовірно, наразі зіткнетеся із помилками, простоями та іншими проблемами.

Наразі міст працює з такими серверами fediverse, як Mastodon, Friendica, Misskey, PeerTube, Hubzilla й іншими, а також із Bluesky та вашим власним вебсайтом.

Пізніше він також планує включити підтримку Nostr у свій міст – децентралізовану соціальну службу, якій зараз віддає перевагу співзасновник Twitter і колишній генеральний директор Джек Дорсі.

Раніше ми повідомляли, що користувачі Bluesky і Mastodon сперечаються щодо того, як поєднати дві децентралізовані соціальні мережі та чи взагалі має бути такий міст.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.