ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Лайфхаки: як подовжити роботу батареї телефона за допомогою функції Android

author avatar ProIT NEWS

Програми, які працюють у фоновому режимі, можуть бути основною причиною швидкого розрядження акумулятора телефона Android. Щоб вирішити цю проблему, більшість телефонів Android пропонують функцію, яка дозволяє зупинити роботу програм у фоновому режимі, зменшуючи використання акумулятора. HowToGeek розповідає, як це зробити.

Samsung називає цю функцію програмою для глибокого сну (Deep Sleeping), тоді як інші пристрої можуть називати її іншими іменами.

Що таке список програм для глибокого сну?

На телефонах Samsung список програм глибокого сну містить програми, які переходять у стан глибокого сну, що запобігає їхній роботі у фоновому режимі та споживанню ресурсів телефона, особливо акумулятора.

Якщо у вас є програми, якими ви рідко користуєтеся, але підозрюєте, що вони споживають акумулятор, ви можете додати їх до цього списку.

Коли програма потрапляє у список, її фонова діяльність автоматично припиняється. Програма стає активною лише тоді, коли ви її відкриваєте, і повертається в режим сну, коли ви закінчите використовувати її.

Інші виробники пропонують подібну функцію, хоча вона може бути не у форматі списку. Для цього вам може знадобитися вручну вимкнути фонову активність для окремих програм. Після того, як вимкнете фонову активність програми, ви перестанете отримувати від неї сповіщення, програма не оновлюватиметься автоматично і її завантаження може тривати довше під час наступного відкриття.

Переведіть програму в режим глибокого сну, щоб зменшити споживання заряду акумулятора.

Якщо ви не використовуєте деякі програми часто, телефони Samsung автоматично додають їх до списку програм Deep Sleeping.

Якщо ви хочете додати програми вручну, ви можете зробити це легко. Щоб перевести програму в режим глибокого сну, відкрийте програму «Налаштування» та перейдіть до «Акумулятор» > «Обмеження використання у фоновому режимі». Далі натисніть «Програми глибокого сну», щоб відкрити список.

Торкніться піктограми «+» у верхньому правому куті, виберіть програми, які ви хочете додати, позначивши кола біля них, а потім торкніться «Додати» у нижньому правому куті.

Програми, додані вручну, відображатимуться в категорії «Додані користувачем», а програми, додані автоматично вашим телефоном, — у категорії «Автоматично додані».

На телефонах Pixel вам потрібно вручну вимкнути фонову активність для кожної програми. Для цього відкрийте програму «Налаштування», перейдіть до налаштувань батареї та натисніть «Використання батареї». Далі знайдіть і торкніться програми, для якої потрібно вимкнути фонову активність, і вимкніть перемикач поруч із «Дозволити фонову діяльність».

Якщо ви користуєтеся пристроєм іншого виробника, інструкції можуть відрізнятися, але ви зможете знайти аналогічні в налаштуваннях акумулятора або в інформації про програму.

Хоча додавання програми до списку програм глибокого сну може подовжити час роботи акумулятора, ви можете пропустити важливі сповіщення від цих програм. Якщо з якоїсь причини ви хочете почати отримувати сповіщення від певної програми, ви можете легко видалити її зі списку та дозволити їй знову працювати у фоновому режимі.

Щоб видалити програму зі списку, відкрийте програму «Налаштування» та перейдіть до «Акумулятор» > «Обмеження використання у фоновому режимі». Торкніться «Програми глибокого сну», потім торкніться трьох вертикальних крапок у верхньому правому куті та виберіть «Видалити». Позначте кружечки біля програм, які потрібно видалити, а потім натисніть «Видалити».

На інших телефонах вам потрібно ввімкнути фонову активність для окремих програм у налаштуваннях, подібно до того, як ви її вимикаєте.

Читайте також на ProIT лайфхаки: як знайти заархівовані електронні листи у Gmail.

Також ProIT розповідав, як позбутися функції AI Overviews у Пошуку Google.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.