ProIT: медіа для профі в IT
3 хв

macOS 15: усе, що потрібно знати про наступне велике оновлення Mac

author avatar ProIT NEWS

Очікується, що наступна версія операційної системи Mac macOS 15 буде анонсована на Всесвітній конференції розробників Apple, яка розпочнеться 10 червня.

Після періоду бета-тестування офіційний випуск macOS 15 відбудеться восени, повідомляє MacRumors. Ось усе, що відомо про неї на сьогодні.

Коли з’явиться macOS 15?

З 2013 року Apple випускає оновлення macOS восени. Компанія встановила таку модель випуску: спочатку iOS, а через кілька тижнів – macOS.

Ось дати випусків за останні 5 років:

 • macOS 14 Sonoma: 26 вересня 2023 року.
 • macOS 13 Ventura: 24 жовтня 2022 року.
 • macOS 12 Monterey: 25 жовтня 2021 року.
 • macOS 11 Big Sur: 12 листопада 2020 року.
 • macOS 10.15 Catalina: 7 жовтня 2019 року.

Apple представить macOS 15 на WWDC під час основної доповіді 10 червня, де продемонструє найбільші нові функції. Тоді ж компанія розпочне період бета-тестування для розробників, а через кілька тижнів – випустить публічну бета-версію. Зауважимо, що Apple випускає бета-версії оновлень кожні пів тижня перед офіційним випуском восени.

Які Mac отримають macOS 15?

Про список сумісності macOS 15 поки що не надходило звітів. У середньому комп’ютери Mac отримують оновлення macOS протягом 6,6 років, а старіші моделі отримують лише раз на рік або два оновлення безпеки та виправлення помилок.

Список сумісності стає актуальною проблемою для користувачів Intel Mac. Після того, як Apple представила свою серію M Mac, вона заявила, що продовжуватиме підтримувати Intel Mac протягом кількох років, але не надала конкретних подробиць.

Останнім Mac, який перейшов з Intel на Apple Silicon, був Mac Pro минулого року. Але ймовірно, що останнє покоління Intel Mac буде у списку сумісності з macOS 15.

Ось поточний список сумісності для macOS Sonoma:

 • iMac із 2019 року і новіших версій.
 • Mac Pro від 2019 року і новіших.
 • iMac Pro 2017 року.
 • Mac Studio із 2022 року і новіших версій.
 • MacBook Air від 2018 року і новіших.
 • Mac mini від 2018 року і новіших.
 • MacBook Pro від 2018 року і новіших.

Apple випустила свої перші комп’ютери M1 Mac (MacBook Air, 13-дюймовий MacBook Pro Mac mini) наприкінці 2020 року, тому деякі моделі Intel все одно отримають оновлення з macOS 15 ще на рік.

Найімовірнішими кандидатами на припинення підтримки є моделі 2018 року та iMac Pro.

Як буде називатися нова версія?

Відтоді, як Apple перестала використовувати jungle cats із macOS 10.9 Mavericks, вона використовує назви місць у Каліфорнії для ідентифікації своїх щорічних оновлень операційних систем. Останні кілька років були Sonoma, Ventura, Monterey, Big Sur і Catalina.

Ще невідомо, яку назву обере Apple для macOS 15, але компанія зареєструвала торгову марку кількох невикористаних назв місць. Зокрема, Condor, Mammoth, Redwood і Sequoia.

Чутки про нові функції

Цілком можливо, що в macOS 15 буде не так багато нових функцій. У листопаді минулого року Марк Гурман із Bloomberg повідомив, що Apple перейшла від розробки нових функцій ОС до виправлення помилок і підвищення продуктивності.

За цей час компанія, можливо, вже завершила це завдання та повернулася до розробки нових функцій. Однак все ж macOS 15 може пропонувати користувачам менше, аніж планувалося спочатку.

ШІ всюди

З публікацій за останні кілька місяців вбачається, що Apple багато працює над штучним інтелектом і що генеративний ШІ відіграватиме велику роль у macOS.

Марк Гурман із Bloomberg повідомляв у жовтні 2023 року, що штучний інтелект буде помітно представлений в iOS 18, а macOS з’явиться пізніше. Здається, це вказує на те, що macOS 15 не отримає стільки ж функцій ШІ, як iOS 18.

Якщо функції macOS 15 не відповідають функціям iOS 18, то поки невідомо, коли Apple запровадить їх. Вона може вирішити представити їх в оновленнях протягом року або ж почекати до macOS 16 роком пізніше.

iOS давно є пріоритетом компанії, тому не буде дивно, якщо macOS 15 не матиме тих самих нових функцій, що й iOS 18. Однак майже напевно можна стверджувати, що macOS матиме деякі нові функції ШІ.

Доступність

У публікації MacRumors йдеться про те, що macOS 15 матиме кілька нових функцій доступності. До них належать адаптивні голосові ярлики, які активують функції спеціальних можливостей при вимові фрази, покращення Live Speech, яке дає змогу користувачам створювати категорії, а також розширена підтримка програми для нестандартних розмірів шрифту.

Safari 18

АppleInsider повідомляє, що Safari 18 у macOS 15 включатиме кілька нових функцій, зокрема «Розумний пошук» із розширеним штучним інтелектом, «Вебгумку» та нове меню керування сторінками.

Оновлення у 2025 році забезпечить покращення ШІ для Visual Lookup не лише в Safari, але й у всій ОС.

Синхронізація календаря та нагадувань

AppleInsider також повідомляє, що програма «Календар» дозволить користувачам керувати нагадуваннями, а також отримає незначні зміни інтерфейсу. Тож календар і нагадування можуть нарешті синхронізувати дані.

Раніше ProIT повідомляв, що Apple планує випустити перші комп’ютери Mac на базі M4, зосередившись на ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.