ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Microsoft інвестує $3,2 мільярда у шведську хмару та ШІ

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft планує нові інвестиції у штучний інтелект. Як повідомляє Reuters, компанія інвестує $3,2 мільярда у розширення своєї хмарної інфраструктури та інфраструктури ШІ у Швеції протягом наступних 2 років.

Популярність генеративного ШІ збільшила попит на хмарні сервіси, спонукаючи компанії, зокрема Microsoft та Amazon Web Services, інвестувати мільярди доларів у будівництво центрів обробки даних у Європі.

Microsoft інвестувала в центри обробки даних у Великій Британії в листопаді та в Німеччині й Іспанії у лютому.

Компанія планує розгорнути 20 тисяч найсучасніших графічних процесорів, які прискорюють комп’ютерні обчислення, у своїх шведських центрах обробки даних у Сандвікені, Гавле і Стаффансторпі.

У Microsoft заявили, що планують посилити впровадження ШІ в цьому регіоні, який окрім Швеції включає Данію, Фінляндію, Ісландію та Норвегію.

Протягом 3 років Microsoft планує навчити 250 тисяч шведів навикам ШІ у школах, університетах, державному секторі тощо. Також корпорація інвестує у відновлювані джерела енергії та вже придбала майже 1000 МВт відновлюваної енергії у Швеції.

Goldman Sachs розглядає бум штучного інтелекту як можливість для сектору залучити приблизно $1 трильйон, оскільки технологічні компанії інвестують у центри обробки даних для навчання своїх енергоємних великих мовних моделей.

Раніше ми повідомляли, що Microsoft інвестує $3,3 мільярда у новий центр обробки даних ШІ у Вісконсині.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.