ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft пояснює плани впровадження ШІ у програми сторонніх розробників Windows 11

author avatar ProIT NEWS

Windows 11 24H2 принесе додаткові функції на основі ШІ, які працюватимуть локально на ПК Copilot+. Але це не означає, що сторонні розробники програм залишаться осторонь.

Корпорація Microsoft опублікувала новий документ підтримки, в якому пояснюється сфера застосування ШІ у сторонніх програмах Windows, повідомляє Windows Latest.

Комп’ютери Copilot+ реалізують плани Microsoft щодо інтеграції штучного інтелекту у Windows 11, яка не обмежується вебвідповідями поверхневого рівня.

Комп’ютери Copilot+ можуть обробляти завдання штучного інтелекту локально завдяки комбінації ЦП, ГП і НП і Microsoft хоче, щоб розробники скористалися цим.

Основний огляд концепцій ШІ

Вперше помічений Windows Latest, документ починається з переліку основ інтеграції ШІ в клієнтську програму Windows. Він пропонує використовувати модель ШІ (локального або розміщеного в хмарі) разом із фреймворком штучного інтелекту, таким як OnnxRuntime.

Крім того, пропонується використовувати C# для розробки застосунків Windows, окрім C++ і Python. Ви дізнаєтесь про різницю між великою мовною моделлю (LLM), навчанням моделі та висновками, оперативним проектуванням, різними посадовими функціями ШІ, необхідним апаратним забезпеченням тощо.

Оскільки ПК Copilot+ оснащено потужним апаратним забезпеченням, розробники можуть використовувати його для покращення продуктивності своїх програм Windows. Корпорація м’яко просуває ПК Copilot+ як кращий варіант для програм зі штучним інтелектом.

Основні програми ШІ можуть використовувати центральний процесор, але для складних моделей підходящим вибором є ПК з NPU. Але що це означає для таких кінцевих користувачів, як ми?

Більше функцій ШІ у програмах

Рідні програми Windows уже давно мають функції ШІ. Microsoft Photos уже може змінити стиль зображень, Paint може створювати зображення , Phone Link може пропонувати відповіді на повідомлення тощо.

співтворець у Paint на ПК Copilot+

Сторонні розробники програм незабаром почнуть інтегрувати моделі ШІ у свої існуючі додатки або створювати програми, орієнтовані на ШІ. Це може бути повноцінна програма, яка генерує зображення/відео/аудіо, або їх комбінацію. Або ви побачите впровадження штучного інтелекту в популярних програмах для автоматизації простих завдань (відповіді на повідомлення, створення звітів/підсумків).

Також Microsoft попереджає про конфіденційність даних і безпеку. Він заохочує розробників бути повністю відкритими щодо даних, які вони збирають від користувачів, їх безпеки та використання. Крім того, користувачі повинні контролювати збір даних.

Цікаво, що 24H2 принесе ще кілька ексклюзивних функцій штучного інтелекту на ПК Copilot+, включно з функцією Recall, яку було видалено з публічної версії через проблеми з конфіденційністю та безпекою. Можливо, Microsoft хоче, щоб розробники винесли уроки з цього інциденту та розробили конкретну політику конфіденційності та безпеки.

Читайте також на ProIT: Windows 11 24H2 вже доступний, але лише для ПК Copilot+.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.