ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Microsoft у липні запустить магазин мобільних ігор як альтернативу Apple та Google

author avatar ProIT NEWS

Онлайн-магазин дебютує з власними іграми Microsoft, пропонуючи знижки на власні ігри, такі як Candy Crush Saga. Про це заявила президент Xbox Сара Бонд, повідомляє Bloomberg. Пізніше Microsoft відкриє магазин для інших видавців.

Бонд каже, що це буде вебмагазин, а не застосунок, тому він доступний на всіх пристроях, у всіх країнах, незважаючи ні на що, незалежно від політики закритих магазинів екосистеми.

Компанія прагне полегшити гру на консолях, комп’ютерах і мобільних пристроях. За словами посадовиці, блокбастерна кросплатформена гра Microsoft Minecraft може стати першою грою у вебмагазині.

Компанії Apple та Google домінують у магазинах застосунків, де розробники ігор випускають ігри, стягуючи приблизно 30% комісії від продажів. Наприкінці 2023 року керівник ігор Microsoft Філ Спенсер повідомив, що компанія веде переговори із партнерами щодо запуску власного магазину застосунків Xbox.

Закон Європейського Союзу про цифрові ринки, який набув чинності цього року, дозволив технологічним компаніям відкривати власні вебмагазини, спрямовані безпосередньо на споживача, й тим самим уникати комісій Applе та Google.

Microsoft відстала від конкурентів ігрової індустрії, вийшовши на ринок мобільних ігор вартістю $90 мільярдів. Тепер підрозділ Xbox компанії готовий до великої гри після поглинання Activision Blizzard, власника Candy Crush і Call of Duty, за $69 мільярдів.

Технологічні гіганти борються за майбутнє цифрових вітрин для мобільних ігор із 2020 року, коли виробник Fortnite Epic Games Inc. запустив свою кампанію Project Liberty.

Epic оголосила, що користувачі отримають 20% знижку, купуючи валюту Fortnite на її власному вебсайті. У відповідь Apple та Google видалили Fortnite зі своїх магазинів програм.

Epic подала позови проти обох технологічних гігантів, стверджуючи про незаконний монопольний контроль над їхніми екосистемами мобільних телефонів.

Раніше ми повідомляли, що Велика Британія прагне стати найкращим місцем для створення ігор та отримати державну підтримку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.