ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Microsoft вже не перша: Apple стала найдорожчою компанією у світі після оголошення планів щодо ШІ

author avatar ProIT NEWS

Акції Apple ненадовго перевершили вартість Microsoft у середу і зробили виробника iPhone найдорожчою компанією у світі. Це сталося після того, як Apple оголосила про свій прогрес у галузі штучного інтелекту під час основної доповіді на конференції розробників WWDC, повідомляє CNBC.

Станом на 10:45 за східним часом ринкова капіталізація Apple становила $3,3 трильйона, перевищуючи ринкову капіталізацію Microsoft у $3,2 трильйона. Однак така вартість не протрималася до закриття торгів: Microsoft фінішувала попереду.

Після того, як інвестори зрозуміли експансивні плани Apple щодо штучного інтелекту, акції компанії підскочили більш ніж на 7% до рекордного рівня. Цей ентузіазм зберігся на сесії в середу, коли акції зросли ще на 2,8%.

Apple оголосила, що використовуватиме генеративну технологію штучного інтелекту у своїх нативних програмах та останніх пристроях із функціями, починаючи від технології допомоги при написанні тексту до генеративних емодзі, створених ШІ.

Цього тижня аналітики Morgan Stanley, Evercore та Bank of America заявили у примітках для інвесторів, що нові функції штучного інтелекту від Apple під назвою Apple Intelligence, спонукатимуть користувачів купувати нові iPhone.

«Обмеження Apple Intelligence лише iPhone, проданими протягом останнього року, посилює наше переконання, що ШІ може допомогти запустити суперцикл iPhone», – пишуть аналітики Evercore.

На початку цього року Microsoft перевищила ринкову капіталізацію Apple. Раніше цього місяця NVIDIA обійшла Applе й ненадовго стала другою за вартістю публічною компанією США.

Корпорація Microsoft також, ймовірно, виграє від амбіцій Apple щодо ШІ. Виробник iPhone оголосив, що включатиме широкомовні моделі OpenAI як доступну функцію для своїх користувачів, а інші моделі з’являться з часом.

Зауважимо, що Microsoft є одним із найбільших інвесторів OpenAI, а її хмарні служби Azure нещодавно зросли завдяки широкому впровадженню моделей OpenAI.

Читайте також на ProIT: NVIDIA представила на виставці Computex 2024 низку продуктів – від нових ноутбуків зі штучним інтелектом до потужної платформи Blackwell і мережі Spectrum-X Ethernet.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.