ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Neuralink Маска хоче вживити мозкові чипи ще трьом пацієнтам

author avatar ProIT NEWS

Компанія Ілона Маска Neuralink, яка займається розробкою мозкових чипів, хоче залучити ще трьох пацієнтів для оцінки свого пристрою в дослідженні, яке триватиме кілька років. Про це пише Reuters із посиланням на базу даних клінічних випробувань уряду США.

Раніше компанія повідомляла, що хоче вживити чипи десятьом людям протягом року. Мозковий імплантат призначений для того, щоб паралізовані люди могли користуватися цифровими пристроями силою думки.

Очікується, що первинне дослідження Neuralink завершиться у 2026 році, а повне – у 2031 році.

Участь братимуть пацієнти від 22 до 75 років із квадриплегією – повним або частковим паралічем кінцівок.

Згідно з критеріями відбору, пацієнти повинні:

  • Мати обмежену рухливість без поліпшення протягом щонайменше року «з очікуваною тривалістю життя рік або більше».
  • Обмежено або зовсім не мати рухів кисті, зап’ястя та передпліччя внаслідок травми спинного мозку або неврологічного розладу – бічного аміотрофічного склерозу.

До того, як Neuralink опублікувала подробиці свого випробування цього тижня, вона зіткнулася із критикою з боку дослідників мозкових імплантатів і колишніх регуляторних чиновників. Усе через те, що компанія не ділилася інформацією про дослідження, як заведено в галузі.

Нещодавно Neuralink отримала «зелене світло» на вживлення чипа вже другому пацієнту від Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

FDA погодилось із запропонованим від Neuralink розв’язанням проблеми, яка виникла у першого пацієнта Ноланда Арбо. Нагадаємо, що через кілька тижнів після операції деякі нитки з електродами, розміщені у тканині мозку пацієнта, почали виходити з неї. Це призвело до порушення роботи пристрою.

Компанія Ілона Маска хоче вживити чип у другого пацієнта вже у червні. Понад 1000 паралізованих людей зареєструвалися в реєстрі, але тільки менш ніж 100 з них відповідають вимогам для дослідження.

Раніше ми повідомляли, що у січні 2024 року Neuralink вперше успішно імплантувала чип у мозок людини.

Засновник компанії Ілон Маск тоді заявив, що перший пацієнт, якому вживили мозковий чип, повністю одужав і може керувати комп’ютерною мишею силою думки.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.