ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Nitrux офіційно випустила версію 3.4.1

author avatar ProIT NEWS

Це оновлення під кодовою назвою «mi» обіцяє покращити загальну взаємодію з користувачем за допомогою кількох ключових оновлень програмного забезпечення, покращень безпеки та нових потужних інструментів, повідомляє Beta News.

Одним із помітних удосконалень у Nitrux 3.4.1 є впровадження safe-rm – інструмента безпеки, призначеного для запобігання випадковому видаленню важливих файлів. Це оновлення містить функціональну заміну попередньо включеного, але нефункціонального сценарію saferm.

Крім того, інструмент, спрямований на діагностику та покращення керування живленням PowerTOP тепер включено разом зі сценарієм служби OpenRC для автоматичного застосування налаштувань енергозбереження під час завантаження.

Для розробників буде цікавою нова функція debugfs для надання більш повної інформації через нерегульовану файлову систему, що забезпечує більшу гнучкість порівняно із традиційними інтерфейсами /proc і sysfs.

Реліз містить кілька оновлень ключових компонентів:

  • Firefox оновлено до версії 125.0.1.
  • Система керування послугами OpenRC тепер має версію 0.54.
  • Драйвер дисплея NVIDIA Linux оновлено до версії 550.78, що покращує підтримку графічних карт NVIDIA.

У Nitrux 3.4.1 також представлено ​​підтримку покращень взаємодії апаратного забезпечення:

  • Файл конфігурації X11 для увімкнення розгону для відеокарт NVIDIA.
  • Параметр завантаження, який дозволяє утилітам, таким як CoreCtrl, перевизначати функції живлення для графіки AMD за допомогою драйвера MESA «amdgpu».

Крім того, дистрибутив тепер підтримує зчитування відбитків пальців більш надійно з fprint і налаштованим SDDM, щоб дозволити вхід за допомогою відбитків пальців або паролів.

Нова версія розширює підтримку багатьох мов, додаючи додаткові файли перекладу для італійської, голландської, польської тощо.

Було усунено кілька помилок. Зокрема, проблеми із відображенням у Plasma System Monitor, проблеми із завантажувальним зображенням і проблеми з автентифікацією за допомогою PolicyKit.

Щоб оптимізувати роботу, Nitrux видалив кілька застарілих компонентів, таких як початковий файл OpenRC та окремий docker-systemctl-replacement, який було включено лише для полегшення певних операцій керування пакетами.

Nitrux 3.4.1 «mi» тепер доступний для всіх. Незалежно від того, чи збираєтеся ви переходити з Windows 11, чи просто шукаєте більш динамічний і безпечний дистрибутив Linux, Nitrux пропонує вражаючий набір оновлень і вдосконалень. Завантажити дистрибутив можна на SourceForge.

Читайте також на ProIT: Windows 10 нарешті пропонує пряме оновлення до Windows 11 23H2 для більшої кількості користувачів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.