ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Нова версія Node.js 22 підтримує модулі ECMAScript

author avatar ProIT NEWS

З’явилася остання версія популярного середовища виконання JavaScript Node.js 22 із підтримкою require() для модулів ECMAScript, покращеним клієнтом WebSocket та оновленою версією двигуна Google V8 JavaScript. Node.js 22 можна завантажити з Nodejs.org, повідомляє InfoWorld.

Що нового?

У версію Node.js 22 додали підтримку require() для синхронних графіків модулів ECMAScript під прапором: --experimental-require-module. Якщо цей прапорець увімкнено і модуль ES відповідає декільком вимогам, то require() завантажить запитуваний модуль.

Крім того, Node.js 22 містить експериментальну функцію для виконання скриптів із package.json із прапорцем CLI: node --run.

У Node.js 22 також включено версії 12.4 двигуна Google V8 JavaScript із такими функціями, як збирання сміття WebAssembly та помічники ітераторів. Оптимізаційний компілятор Maglev V8 тепер увімкнено за замовчуванням на деяких архітектурах.

Комунікації WebSocket теж було оновлено, увімкнувши за замовчуванням реалізацію, сумісну із браузером. Клієнт WebSocket для Node.js тепер надається без зовнішніх залежностей (раніше ж ця реалізація була за прапорцем).

Node.js 22 підвищує ефективність розробки екземплярів AbortSignal, підвищуючи продуктивність у fetchcode і тестовому виконанні. Верхню позначку для потоків було збільшено із 16 КБ до 64 КБ, що забезпечило приріст продуктивності за рахунок трохи більшого використання пам’яті.

Починаючи з Node.js 22 і надалі, режим спостереження вважається стабільним. У режимі перегляду зміни у файлах, які спостерігаються, призводять до перезапуску процесу Node.js. А для відповідності шаблону Node.js 22 додає до модуля node:fs функції glob і globSync. Розробники можуть використовувати ці функції для зіставлення шляхів до файлів на основі певних шаблонів.

Раніше ProIT повідомляв про оновлення стандарту ECMA для JavaScript: сім нових функцій.

Також ми писали, що Oracle представляє підтримку JavaScript у MySQL.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.