ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Новий девайс для вуха STAT вимірює тиск і серцебиття, щоб передбачати втрату свідомості

author avatar ProIT NEWS


Стартап із цифрового здоров’я STAT Health випустить навушник під назвою STAT, який вимірює приплив крові до голови. Пристрій допоможе людям краще зрозуміти, чому вони відчувають такі симптоми, як запаморочення, непритомність і туман у голові. Про нову розробку повідомляє CNBC.

Коли користувач встає, навушник автоматично відстежує зміни частоти серцевих скорочень, артеріального тиску та кровотоку. Це є корисною інформацією для пацієнтів, які зазвичай відчувають запаморочення та непритомніють внаслідок таких захворювань, як тривалий Covid та синдром постуральної ортостатичної тахікардії (POTS).

Згідно з висновками Журналу Американського коледжу кардіології, навушник STAT довів, що може передбачити втрату свідомості за кілька хвилин до того, як це станеться.

Користувачі можуть відстежувати свої показники в застосунку на мобільному телефоні та отримувати інформацію про те, як вибір способу життя впливає на їхні симптоми.

Генеральний директор STAT Health Деніел Лі сказав, що носій не є діагностичним і не є формою лікування, але може служити ресурсом для пацієнтів, яким часто кажуть, що їхні симптоми нереальні.

«Ця популяція, багато лікарів насправді не можуть визначити, що з ними щось не так», — сказав Лі в інтерв’ю CNBC. «Їм кажуть, що це лише в їхній голові, тому що немає способу це виміряти. Але є спосіб підтвердити, що щось не так, і їхній досвід є справжнім».

Лі сказав, що STAT допоможе надати пацієнтам доступ до даних в режимі реального часу, щоб допомогти їм вирішити, коли вони можуть наполегливо працювати, а коли варто відпочити.

Пристрій STAT невеликий і розташовується у верхній частині вуха. Він сумісний з більшістю інших пристроїв, наприклад, навушників або окулярів, які кріпляться у вусі чи навколо нього. Лі сказав, що пристрій призначений для зручності, й користувачі можуть залишати його ввімкненим, коли приймають душ або сплять.

Динамік складається з оптичного датчика, акселерометра, датчика тиску та датчиків температури. Термін служби батареї — понад три дні, але він також оснащений невеликою сонячною панеллю, що означає, що деяким користувачам, можливо, навіть не доведеться знімати його, щоб зарядити.

«Він просто повинен бути зручним, стабільним і мати хорошу якість сигналу під час вашої звичайної повсякденної діяльності», — сказав Лі.

Компанія STAT Health заявила, що націлена на підписку на свій пристрій у розмірі $50 на місяць, і прагне з часом зменшити вартість для довгострокових абонентів. Ціни все ще можуть змінюватися, але з вівторка компанія приймає передоплату в розмірі $1 за навушник.

Лі вважає, що пристрій STAT допоможе пацієнтам дізнатися більше про своє тіло та про те, що для них найкраще працює.

«Мета полягає в тому, щоб дати їм інструмент вимірювання того, що має значення, аби вони могли жити нормальним життям більшу частину часу», — сказав він.

У 2020 році Лі заснував компанію STAT Health разом із Полом Джином, з яким раніше керував групою інноваційних продуктів Bose’s Health Product Innovation Group. Лі сказав, що він почав будувати компанію після того, як його батько, який регулярно непритомніє через проблеми з серцем, втратив свідомість і зламав шість ребер.

Стартап із Бостона збільшився приблизно до дюжини співробітників, і на сьогодні компанія зібрала $5,1 мільйона початкового фінансування на додаток до окремого грантового фінансування, яке вона отримала від ВПС США.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.