ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Новий DRM Panic «cиній екран смерті» від Linux у дії

author avatar ProIT NEWS

Після того, як багато років говорили про обробку DRM Panic і рішення «синій екран смерті» для драйверів DRM/KMS, Linux 6.10 представив нову інфраструктуру обробки DRM Panic, яка дозволяє відображати повідомлення, коли виникає паніка. Це особливо важливо для тих, хто розробляє ядро ​​без підтримки VT/FBCON, якщо в іншому випадку перегляд паніки ядра неможливий, пише Phoronix.com.

У Linux 6.10 з’явився початковий код DRM Panic, а також підключено підтримку драйверів DRM/KMS для драйверів SimpleDRM, MGAG200, IMX і AST. Ведеться робота над розширенням підтримки DRM Panic на інші драйвери, що ми, ймовірно, побачимо у найближчих циклах ядра для більш широкого поширення.

Для тих, хто цікавиться, як DRM Panic може виглядати в дії, інженер Red Hat Хав’єр Мартінез Канільяс поділився фотографією DRM Panic «cиній екран смерті» в дії. Було використано одноплатний комп’ютер BeaglePlay, і Хав’єр надіслав Mastodon приклад реалізації:

DRM Panic BSoD від Хав'єра Мартінеса К.


Це може бути розширено в майбутньому, якщо деякі операційні системи розглядатимуть QR-коди для повідомлень про помилки ядра та інші зусилля для надання додаткової технічної інформації, залишаючись зручними для користувача.

У Linux 6.10+ із платформами, які підтримують драйвер DRM Panic, цю функцію «синього екрану смерті» можна перевірити за допомогою такого маршруту: echo c > /proc/sysrq-trigger.

Читайте також на ProIT: Linux отримає «сині екрани смерті», як у Windows.

Windows мала цю функцію протягом десятиліть, а тепер останній випуск systemd для систем Linux поставляється зі службою systemd-bsod, яка може генерувати повноекранне повідомлення про помилку в дистрибутивах Linux.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.