ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Новий медіацентр Kodi 21.0 Omega: підтримка наскрізних форматів DTS-HD і TrueHD

author avatar ProIT NEWS

Випуск Kodi 21.0 Omega представляє підтримку FFmpeg 6.0, підтримку NFSv4, підтримку читання та запису списків відтворення M3U8, підтримку зображень AVIF, покращення AudioEngine у ​​Linux та підтримку для наскрізних форматів, таких як DTS-HD і TrueHD на Linux. Про це йдеться в матеріалі 9to5 linux.com.

Крім того, для Linux Kodi 21.0 додає підтримку libdisplay-info, щоб розібрати EDID і визначити можливості відображення.

Користувачі Linux можуть вибрати аудіо бекенд за допомогою перемикача командного рядка під час запуску Kodi, що дає змогу побачити, з якими аудіобекендами створено Kodi.

Також користувачі Linux отримали покращену підтримку відтворення VAAPI VP9 Profile 2, покращену підтримку PipeWire, новий перемикач командного рядка --gl-interface=<interface> для заміни старого середовища KODI_GL_INTERFACE та підтримку пристроїв Raspberry Pi, які повідомляють про температуру процесора без використання зовнішніх сценаріїв.

Крім того, Kodi більше не використовує утиліту ping Linux, оскільки тепер вона має власну реалізацію.

Для Android цей випуск покращує виявлення та сумісність Dolby Vision і реалізує функцію мінімізації вимкнення в налаштуваннях енергозбереження.

Також надана краща підтримка пристроїв Amazon FireTV 4K і покращена підтримка звуку Amlogic BSP.

Kodi 21.0 додає підтримку HDR10 для Xbox, підтримку апаратного декодування відео DXVA2 AV1 8-біт і 10-біт у Windows, а також підтримку Video Super Resolution (для обладнання, сумісного із NVIDIA RTX та Intel ARC), перемикання частоти оновлення Windows 11 і зміни точності кольору для 10-бітного відображення кольорів SDR/HDR.

PVR було оновлено з підтримкою сортування груп каналів. Підтримка UPnP тепер має краще працювати з офіційними програмами Smart TV під час відображення та перегляду бібліотек Kodi UPnP. Екосистема Retroplayer також отримала кілька покращень для ігор.

Підтримка webOS отримала покращення аудіоприймача, відтворення файлів AV1 Dolby Vision на підтримуваних пристроях, призупинення у фоновому режимі, нові функції для призупинення/відновлення відтворення, підтримку відображення інформаційних клавіш на пультах дистанційного керування webOS, завершення роботи/ підтримку перезавантаження та початкову підтримку для пристроїв webOS 4.

Серед інших важливих змін Kodi 21.0 додає підтримку для колекцій шрифтів .ttc, покращує вікно браузера телетексту, додає підтримку створення Kodi за допомогою Python 3.12 і SWIG 4.2.0, покращує автоматичну ротацію відео із метаданих.

І останнє, але не менш важливе: Kodi 21.0 додає опцію для уникнення синхронізації гучності з UPnP, нову команду для зміни швидкості відтворення (темпу), нову команду для активації заставки та новий метод навігації в Музиці, з якого можна переходити безпосередньо до пісень (схоже на інтерфейс Spotify).

Раніше ми повідомляли, що Microsoft дозволить керувати дистрибутивами Linux у Windows 11 через графічний інтерфейс.

Читайте також: Linux 6.9-rc1 дозволяє зазирнути у майбутнє ядра із відкритим кодом.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.