ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Обчислювальна фабрика Grok AI Ілона Маска використовуватиме сервери Dell і Supermicro

author avatar ProIT NEWS

Суперкомп’ютер, який забезпечить роботу нового чат-бота Ілона Маска зі штучним інтелектом (ШІ) Grok, буде створено в рамках апаратного співробітництва з Dell і Super Micro Computer (Supermicro). Про це повідомляє NetworkWorld.

Новини про участь компаній у новому центрі обробки даних, у якому розміститься потенційний конкурент ChatGPT, з’явилися на платформі X (Twitter) від генерального директора Dell Майкла Делла. Він написав у Twitter:

«Ми будуємо фабрику Dell AI разом із NVIDIA Grok для xAI».

Фактично, це буде спільне підприємство, як написав у твіті Ілон Маск:

«Якщо бути точним, Dell збирає половину стійок, що входять до суперкомп’ютера, який будує xAI».

З інших повідомлень відомо, що Dell і Supermicro створять суперкомп’ютерний кластер Grok, використовуючи останню платформу GPU Blackwell від Nvidia, оголошену в березні.

Зображення, яке супроводжувало твіт Dell, показувало ряди серверів Nvidia, прив’язаних до стелажів, які все ще перебували в поліетиленовій упаковці. Це підкреслює, що проєкт будівництва спеціального об’єкта в непідтвердженому місці все ще знаходиться на початковій стадії.

Гігафабрика ШІ

Зараз на етапі розробки чат-бот xAI використовує мультимодальну велику мовну модель (LLM) Grok 1.5/1.5v, головною особливістю якої є те, що він може обробляти зображення, мову та відео на додаток до тексту.

Однак на сьогоднішній день Grok доступний лише для підписників Premium+ від X за $16 на місяць. Імовірно, це тому, що фізична ємність системи залишається обмеженою.

Раніше Маск заявляв, що хоче, щоб Grok досяг свого втілення суперкомп’ютера більшої ємності, розміщеного на тому, що він назвав «гігафабрикою обчислень», до кінця 2025 року.

Весь проєкт – це коктейль із старих і нових інгредієнтів, якими хвалиться індустрія технологій. Ілон Маск – найвідоміший технологічний підприємець свого покоління. Стартап, який він заснував для створення Grok, xAI, нещодавно залучив величезні $6 мільярдів інвестицій у серії B.

NVIDIA, апаратне забезпечення якої використовуватимуть Dell і Supermicro, тепер змагається з Microsoft за те, щоб стати найдорожчою компанією у світі з ринковою капіталізацією близько $3 трильйонів.

Тим часом світ не може натішитися новим поколінням чат-ботів. Сектором, у якому, на думку Ілона Маска, Grok може домінувати. На відміну від Dell і Supermicro, вони старі, але мають великий досвід створення комп’ютерних систем.

Раніше ProIT повідомляв, що xAI створить суперкомп’ютер спеціально для роботи свого чат-бота з ШІ Grok.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.