ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Офіційно випущено середовище робочого столу LXQt 2.0. Ось що нового

author avatar ProIT NEWS

Середовище робочого столу LXQt 2.0 забезпечує підтримку Qt 6 і розширення підтримки протоколу відображення Wayland для більшої кількості компонентів, повідомляє 9to5 linux.com.

Основною особливістю цього випуску є те, що LXQt 2.0 повністю перенесено на найновішу програмну структуру Qt 6, щоб надати користувачам сучасніший інтерфейс користувача. Однак це не означає, що програми на основі Qt 5 не підтримуються. Дистрибутиви можуть постачати LXQt 2.0 зі стилем Qt 5 і діалоговим вікном файлу Qt 5, перейменувавши деякі пакунки, які будуть встановлені паралельно з їхніми версіями Qt 6.

У цьому випуску також представлено нове меню програми за замовчуванням для панелі LXQt. Воно називається «Fancy Menu» і містить категорії «Вибране» та «Усі програми», а також покращену функцію пошуку.

LXQt 2.0 також додає підтримку Wayland для більшої кількості компонентів, таких як модуль робочого столу файлового менеджера PCManFM-Qt, LXQt Runner і сповіщення на робочому столі LXQt. LXQt Panel також підтримує Wayland для позиціонування панелі за допомогою layer shell protocol.

Композитори Wayland, які підтримують Протокол оболонки шарів, включають LabWC, Wayfire, kwin_wayland, Hyprland, Sway та інші. Розробники LXQt стверджують, що PCManFM-Qt тепер може надати користувачам справжній робочий стіл із композиторами Wayland, які реалізують рівень shell protocol і базуються на wlroots або KWin KDE Plasma.

Фахівці переконані, що наступний великий випуск, LXQt 2.1, буде повністю сумісний із Wayland. Компоненти, які потрібно перенести на Wayland, включають ScreenGrab, глобальні ярлики LXQt, панель завдань та індикатор клавіатури панелі LXQt, деякі налаштування введення та налаштування монітора, кнопки живлення і блокування екрана.

«Wayland буде головною ціллю для LXQt 2.1.0, як Qt6 був для LXQt 2.0.0. Більшість композиторів Wayland мають інструменти, які можна використовувати замість них, тому сеанс LXQt-Wayland вже можливий для досвідчених користувачів», – йдеться у повідомленні.

На жаль, програма емулятора термінала QTerminal є єдиною програмою, яку не було перенесено на Qt 6 у межах випуску LXQt 2.0 і буде випущено пізніше. До того часу LXQt 2.0 постачатиметься з версією QTerminal 1.4.0 на основі Qt 5.

Щоб дізнатися більше, перегляньте примітки до випуску на сторінці оголошень про випуск на офіційному вебсайті.

LXQt 2.0 незабаром буде доступний у стабільних репозиторіях програмного забезпечення популярних повільних дистрибутивів, таких як Arch Linux або openSUSE Tumbleweed. Буде можливість встановити його і на інших дистрибутивах.

Читайте також на ProIT: Microsoft випустив PowerToys v0.80.0: що нового?

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.