ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Oracle додає до APEX помічника з генеративним ШІ

author avatar ProIT NEWS

Компанія Oracle оновила свою керовану платформу low-code розробки програм Application Express (APEX) за допомогою помічника із програмування, керованого генеративним штучним інтелектом. Як повідомляє InfoWorld, APEX AI Assistant дебютує в Oracle APEX 24.1.

APEX від Oracle можна використовувати через будь-які служби баз даних Oracle у локальній і хмарній інфраструктурі компанії.

За словами представників компанії, APEX AI Assistant може генерувати SQL-код із підказок природною мовою, пояснювати наявний код і пропонувати виправлення помилок у коді, який можна інтегрувати у програму.

Розробники можуть отримати доступ до APEX AI Assistant під час створення сторінок програми у вікні дизайнера сторінок. Сторінки в APEX – це різні інтерфейси, з якими кінцевий користувач взаємодіє під час використання програми.

На відміну від ручного написання або введення SQL-коду під час редагування сторінок програми, розробники мають змогу використовувати APEX AI Assistant, щоб допомогти написати SQL-код та налаштувати, як кожна частина сторінки має відображатися або редагуватися.

«Розробник відкриває AI Assistant за допомогою природного мовного інтерфейсу і вводить тип запиту даних, який потребує конкретна область програми. Код генерується й одним клацанням миші його можна вставити на сторінку», – сказав Майк Гічва, старший віцепрезидент із розробки програмного забезпечення компанії Oracle.

Також розробники можуть попросити помічника пояснити код SQL. Наприклад, у чому різниця між об’єднанням і лівим зовнішнім об’єднанням.

Доступ до помічника можна отримати й через підменю SQL Workshop в APEX. Це меню спрямоване на те, щоб допомогти розробникам ітерувати й вдосконалювати запити SQL.

«Асистент може допомогти розробнику виявити помилки в коді SQL, а також пояснити подальші кроки, необхідні для виправлення коду», – додав старший віцепрезидент Oracle.

Раніше ProIT повідомляв, що Oracle планує застосувати Generative AI до Java й SQL.

Також ми писали, що Oracle випустила Java 22, але багато організацій все ще використовують старіші, повільніші версії Java, які менш безпечні.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.