ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Процесор Ryzen 9000 не перевершить Zen 4 X3D в іграх. Принаймні так стверджує AMD

author avatar ProIT NEWS

Минулого тижня AMD анонсувала чотири нові настільні процесори Zen 5 на Computex. Як і Zen 4, він запускається спочатку зі своїми стандартними CPU, а згодом з’являться версії V-Cache, повідомляє ExtremeTech.

У зв’язку з цим виникає питання про те, як топовий процесор Zen 5, такий як Ryzen 9 9950X, буде протистояти старішому CPU Zen 4 із V-Cache в іграх. За словами фахівців AMD, процесор Zen 4 X3D виграє цю битву, але не так переконливо, як можна було очікувати.

Флагманський процесор Ryzen 9 9950X Zen 5 був презентований на виставці Computex, тому він представлятиме вершину продуктивності Zen 5, коли вийде у липні.

У презентації компанія AMD показала, що він перевершує 14900K Intel як в іграх, так і у створенні контенту, але не показала жодного порівняння з чипом X3D, таким як Ryzen 7 7800X3D.

Крім того, AMD назвала цей процесор найпотужнішим споживчим процесором у світі замість найшвидшого ігрового ЦП. Це не було недоглядом з боку AMD, оскільки, за словами Донні Волігроскі, старшого менеджера з технічного маркетингу споживчих процесорів AMD, чипи Zen 4 X3D все ще швидші в іграх.

Zen 4 із V-Cache все ще залишається найшвидшим процесором для ігор. Новий Ryzen 9 9950X швидший за конкурентів у тестах. X3D все ще є королем гри, але з набагато меншим розривом, ніж зазвичай між X3D і не-X3D.

Така сама ситуація виникла у 2022 році, коли AMD запустила Zen 4, оскільки флагманський Ryzen 9 7950X не показав себе швидшим в іграх, ніж Ryzen 7 5800X3D з епохи Zen 3. Лише коли з’явився Zen 4 Ryzen 7 7800X3D, попередній чип був скинутий. Схоже, що 7800X3D продовжуватиме панувати, поки не з’явиться Zen 5 X3D.

Цифри для 7800X3D показують 30% різницю між ним і звичайними чипами Ryzen 7000, що є досить важкою перешкодою.

В AMD стверджують, що Zen 5 загалом має приріст IPC порівняно із Zen 4 на 16%, тому все ще є досить великий розрив. Однак ігровий світ тепер терпляче чекає новин про плани AMD V-Cache для Zen 5. AMD, ймовірно, запустить їх пізніше цього року, щоб вкрасти першість в Intel: вона запустить Arrow Lake для настільних ПК у жовтні.

Читайте також на ProIT: Intel запускає лінійку процесорів Xeon шостого покоління.

Також ProIT повідомляв, що нещодавно NVIDIA представила на виставці Computex 2024 у Тайпеї низку продуктів – від нових ноутбуків зі штучним інтелектом до потужної платформи Blackwell і мережі Spectrum-X Ethernet.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.