ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Редизайн Figma: нові ШІ-інструменти та Figma Slides

author avatar ProIT NEWS

Figma анонсує третій великий редизайн із моменту запуску закритої бета-версії — UI3, вбудовує нові ШІ-інструменти для покращення роботи на платформі та показує Figma Slides для перегляду презентацій. Про це компанія повідомила у своєму блозі.

Яким буде новий дизайн у Figma

За 10 років існування програми туди внесли багато нових функцій і можливостей, через що стало складніше її використовувати. Тому розробники вирішили оновити дизайн, щоб очистити простір для роботи та зробити його зручнішим.

UI3 має розв’язати такі проблеми:

  • прибрати зайве з робочого простору, щоб зосередити увагу на роботі;
  • зробити програму більш інтуїтивною для новачків;
  • адаптуватися до мінливої природи дизайну;
  • згуртувати сімейство інструментів Figma.

У Figma вирішили перенести панелі зі змінним розміром і нову тонку панель інструментів у нижню частину полотна. Можна повністю приховати інтерфейс, і панелі з’являтимуться лише тоді, коли це буде потрібно.

Усі параметри, пов’язані з макетом, тепер об’єднані в одну панель.

UI3 представляє тло для вводу даних, рамки навколо списків, заокруглені кути та 200 виразних іконок, намальованих вручну дизайнером Тімом Ван Даммом.

Оновили і дизайн вікна Auto Layout.

Згуртовують інструменти програми, типу FigJam, Figma Design і Figma Slides, щоб зробити зручну екосистему.

Figma AІ: інтеграція ШІ

З цікавих ШІ-інструментів можна виокремити такі:

  • Штучний інтелект додали у пошук файлів. Це буде корисно дизайнерам, які не завжди починають з нуля, а користуються скриншотами чи зображеннями, які вже створила команда. Visual Search дозволить знайти та повторно використовувати дизайни, виділивши ділянку на полотні або ввівши текстовий запит. Figma знайде схожі дизайни з усіх файлів команди, до яких є доступ.
  • Покращили Assets panel — ШІ розумітиме значення та контекст пошукових запитів, щоб показати найбільш релевантні з них. Навіть якщо вони не збігаються з назвою.
  • Можна перекладати чи переписувати текст в один клік. Це нові можливості текстових інструментів на основі ШІ.
  • За допомогою штучного інтелекту у програмі можна згенерувати реалістичні зображення, щоб наповнити дизайн. Також можна видалити фон зображення, не виходячи з полотна.
  • Щоб подолати проблеми «чистої сторінки», ШІ зможе на основі текстових підказок згенерувати початок потрібного контенту. Далі його можна буде редагувати.

На тлі дискусій і суперечок про те, що штучний інтелект порушує авторські права, у компанії повідомили, що їхні інструменти працюють на сторонніх моделях і не навчаються на роботі користувачів.

Також адміністраторам дозволили контролювати, чи навчати ШІ на користувацькому контенті, включно з вмістом файлів, назвами та властивостями шарів, текстом і зображенням, коментарями й анотаціями.

Нові правила діятимуть із 15 серпня. З цього часу за замовчуванням для тарифних планів Starter і Professional доступ до цих даних буде дозволений, тоді як для Organization та Enterprise — заборонений.

Як повідомляє The Verge, журналісти якого побували на презентації, інструменти на основі ШІ працюватимуть у бета-версії безкоштовно. Період тестування триватиме близького року, перш ніж їх розгорнуть публічно. Далі такі інструменти будуть платні.

Figma Slides допоможе відтворити презентацію

Компанія Figma спрощує відтворення презентацій із Figma Slides, оголошуючи відкриту бета-версію, щоб встановити новий стандарт для розповідання візуальних історій.

Користувачі створили у Figma близько 3,5 мільйонів презентацій, але для їх відтворення раніше доводилося щось вигадувати. Figma Slides має вирішити цю проблему. Він створений як для професіоналів, так і для аматорів, йдеться у блозі.

Раніше ProIT повідомляв, що Adobe розриває угоду з Figma на суму $20 мільярдів через регуляторні перешкоди.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.