ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Розробники, які судилися через GitHub Copilot, отримали серйозний удар у суді

author avatar ProIT NEWS

Каліфорнійський суддя відхилив майже всі позови про авторські права, у яких група розробників звинувачувала GitHub, Microsoft та OpenAI у копіюванні їхнього коду. Про це повідомляє The Verge.

Суддя відхилив майже всі претензії, висунуті групою розробників. У розпорядженні суду каліфорнійський суддя залишив без розгляду лише два позови: один, що звинувачує компанії в порушенні ліцензії на відкрите програмне забезпечення, а інший — у порушенні контракту.

Початково ще у 2022 році позов містив 22 претензії проти трьох техгігантів. Розробники звинуватили їх у порушенні законів про авторські права, що дозволило помічнику кодування GitHub Copilot на основі ШІ навчатися на роботі розробників. Microsoft, власник GitHub, використовує технологію OpenAI для роботи інструменту.

Усі три компанії попросили суд відхилити позов, але суддя Джон Тігар не пішов на це.

Однак останнє рішення судді завдало удару по аргументах звинувачення щодо того, що GitHub Copilot порушує Закон про захист авторських прав у цифрову епоху (DMCA), пропонуючи код без належного посилання.

Хоча раніше суд постановив, що код, запропонований Copilot, був недостатньо близьким до вихідного джерела, змінена версія скарги стосується фільтра виявлення дублікатів GitHub, який користувачі можуть увімкнути, щоб виявляти та придушувати пропозиції Copilot, які відповідають відкритому коду.

У зміненому позові стверджується, що GitHub дає користувачам змогу отримувати ідентичний код, коли фільтр вимкнено.

Також було процитовано дослідження, яке показує, як моделі штучного інтелекту можуть «запам’ятовувати» та повторювати частини своїх навчальних даних, які потенційно здатні містити захищений авторським правом код.

Однак ці тези не витримали розгляду судом. Суддя Тігар вирішив, що код, який GitHub нібито скопіював у розробників, недостатньо схожий на їхню оригінальну роботу. Також він згадав частину цитованого дослідження, в якій зазначено, що GitHub Copilot рідко видає запам’ятований код у безпечних ситуаціях.

Суддя відхилив це звинувачення, тобто розробники не можуть повторно подати позов. Крім того, суд відхилив вимоги щодо відшкодування штрафних санкцій, а також грошової компенсації.

Ймовірно, судовий процес триватиме й надалі через претензії розробників щодо порушення контракту та ліцензії на відкрите програмне забезпечення.

Читайте також на ProIT: GitHub Copilot Workspace вдосконалює ШІ-функції для розробників.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.