ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

ШІ від Palantir допоможе розміновувати Україну – подробиці угоди

author avatar ProIT NEWS

Штучний інтелект допомагатиме у гуманітарному розмінуванні території України. Міністерство економіки й технологічна компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство. Про це йдеться на сайті Мінекономіки.

«Гуманітарне розмінування – нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 тисяч квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 мільйонів українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями, як Palantir, – це можливість зберегти життя людей і швидше розпочати відбудову України», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Виконавчий віцепрезидент Palantir у Великій Британії та Європі Луїс Мослі підкреслив, що підписана угода допоможе врятувати життя українців і зміцнити економіку України.

«Незалежно від того, допомагаємо ми відважним українським захисникам протистояти агресії путіна, підтримуємо переселення їхніх близьких чи допомагаємо критично важливій програмі країни з розмінування, Palantir стоїть пліч-о-пліч з Україною та її людьми», – зазначив Луїс Мослі.

Угода містить конкретні положення щодо співпраці за такими напрямами:

  • оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
  • розширення цифрових можливостей для координації вивільнення й оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками у протимінній діяльності;
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для ухвалення рішень у протимінній діяльності.

Платформа працюватиме з великими базами даних, сформованих органами місцевого самоврядування, регіональної влади, міністерств і відомств та операторами протимінної діяльності.

Передбачається, що бази міститимуть як сталу інформацію (оцінку економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій), так і оперативну, яка буде регулярно оновлюватися. Йдеться, зокрема, про дані обстеження територій ДСНС, ДССТ, неурядовими операторами, кількість і стан техніки, наявність піротехнічних підрозділів на конкретних напрямках тощо.

Завдяки можливостям Palantir AIP платформа аналізуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо оптимізації процесів. Наприклад, зможе порадити, враховуючи всі дані, як найбільш ефективно провести очищення конкретної території за допомогою нових методів розмінування (наприклад, дронів) чи із застосуванням традиційних методів. Кінцевою ж метою вбачається розмінувати території швидше й за менших витрат.

Пілотний проєкт платформи був представлений на першій Міжнародній донорській конференції із гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року. Наразі підписана угода – новий етап у співпраці Мінекономіки та Palantir.

Читайте також на ProIT про штучний інтелект в Україні: досвід використання, перспективи, тренди в медіа.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.