ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

ШІ змінює ринок видавництва книг?

author avatar ProIT NEWS

Ізраїльський стартап Spines прагне підірвати багатовікову видавничу індустрію після завершення сьогоднішнього раунду початкового фінансування у розмірі $6,5 мільйонів, повідомляє Silicon Angle.

Компанія Spines, офіційно відома як Boox Publishing Technologies Inc., створила видавничу платформу для авторів на основі ШІ, яка автоматизує весь процес видання книги. Послуги поширюються і на розповсюдження фізичних копій.

На думку представників компанії, видавнича галузь перебувала у глухому куті десятиліттями, а нинішні процеси були майже повністю ручними. Як наслідок, середньому видавцеві зазвичай потрібні місяці, щоб підготувати книги до розповсюдження і продажу. Незважаючи на зростання кількості онлайн-книг та електронних читалок, автори все ще мають дуже мало варіантів, коли справа доходить до самостійного видання своїх книг, і не заробляють достатньо на публікаціях.

Використовуючи платформу Spines, автори мають змогу самостійно публікувати свої роботи протягом 2 тижнів, зменшуючи витрати на публікацію до 30%.

Spines використовує ШІ для автоматизації більшої частини процесу публікації. Компанія розробила різні алгоритми, які можуть виконувати важливі завдання, такі як редагування, вичитка, форматування та дизайн обкладинки, хоча автори також мають можливість доплатити за редактора-людину.

У будь-якому випадку кожній книзі призначається менеджер із виробництва, який контролює весь процес, направляючи авторів на кожному етапі, починаючи з моменту, коли вони вперше завантажують свій рукопис, і до фактичної публікації книги.

Коректор Spines на основі ШІ сканує рукопис на наявність граматичних, орфографічних помилок та описок. Генеративна модель ШІ «читає» готову книгу перед тим, як розробити відповідне зображення для обкладинок і пропонує автору понад 70 прикладів на вибір.

Крім того, Spines займається розповсюдженням, розміщуючи кожну книгу в більш ніж 100 каналах після її публікації.

Також користувачі отримують доступ до маркетингових інструментів на основі ШІ, а платформа містить інструменти керування гонораром для авторів, щоб відстежувати продажі книг.

За свої послуги Spines отримує 30% від усіх доходів, отриманих від книги, а автор залишає собі решту 70%.

Більше того, автори не обмежуються онлайн-продажами, оскільки вони також можуть замовити друковані копії своїх книг для розповсюдження у звичайних магазинах.

Наразі Spines підтримує лише книги англійською мовою, але пропонує послуги професійних перекладів багатьма іншими мовами.

Автори також можуть доплатити за створення версії аудіокниги.

Компанія існує вже кілька років. За цей час вона виросла до одного із провідних видавців в Ізраїлі, на частку якого припадає 15% усіх книг, виданих у цій країні за останнє десятиліття. Минулого року вона опублікувала понад 500 нових книг, а завдяки експансії в США компанія планує видати до 3 тисяч книг до кінця цього року (це в середньому дев’ять книг на день).

У Spines вважають, що видавництво – це галузь, яка потребує переформатування за допомогою ШІ, оскільки нинішній процес видання книг дорогий, болісний і тривалий.

Засновник і виконавчий директор Spines Єгуда Нів сказав, що сьогоднішня інвестиція є важливою віхою для компанії. Вона допоможе розширити доступність її платформи на ринку, забезпечуючи технологічну альтернативу дорогому та неефективному традиційному видавництву.

Нагадаємо, нещодавно в Оксфордському університеті розробили ШІ-інструмент DrugGPT, який допоможе лікарю отримати альтернативну думку щодо призначення медикаментів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.