ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

ШІ зробив NVIDIA другою за вартістю компанією у світі

author avatar ProIT NEWS

NVIDIA стала другою за вартістю компанією у світі, випередивши Applе. Як повідомляє The Verge, ринкова капіталізація гіганта з виробництва мікросхем досягла $3,01 трильйона.

Оскільки NVIDIA домінує в гонці штучного інтелекту зі своїм флагманським чипом H100, ринкова капіталізація компанії продовжує зростати.

NVIDIA стала компанією вартістю $1 трильйон у травні 2023 року, а потім різко перевищила $2 трильйони у лютому цього року. Це зробило її дорожчою, ніж Amazon та Alphabet.

У травні NVIDIA повідомила про колосальний прибуток у розмірі $14 мільярдів за рахунок усіх проданих чипів. Зараз компанія відстає лише від Microsoft, ринкова капіталізація якої наразі становить $3,15 трильйона. Акції виробника мікросхем становлять понад $1220 за акцію, але NVIDIA планує вже 7 червня розділити їх.

За даними CNBC, на прискорювачі штучного інтелекту NVIDIA припадає 70–95% ринку чипів ШІ. Тепер компанія планує щороку запускати новий чип AI , починаючи із графічного процесора Blackwell B200, який очікується пізніше цього року.

Microsoft залишилася найдорожчою компанією світу із $3,15 трильйона після того, як її акції зросли на 1,9%.

«NVIDIA зараз заробляє гроші на ШІ, а такі компанії, як Apple і Meta, витрачають на ШІ», – сказав Джейк Долархайд, виконавчий директор Longbow Asset Management.

Раніше ми повідомляли, що минулого року Apple Inc. стала першою корпорацією в історії світу, ринкова вартість якої досягла $3 трильйонів.

Значний фінансовий успіх частково можна пояснити швидкими продажами продуктів, зокрема серії iPhone 12, комп’ютерів Mac і переносних пристроїв, а також завдяки Apple Music, Apple TV+ та App Store.

Читайте також на ProIT: цього тижня NVIDIA представила на виставці Computex 2024 у Тайпеї низку продуктів – від нових ноутбуків зі штучним інтелектом до потужної платформи Blackwell і мережі Spectrum-X Ethernet.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.