Приблизно хвилину

В США в травні майже 4 тисячі технічних працівників втратили роботу через штучний інтелект: звіт

author avatar ProIT NEWS
ProIT: медіа для профі в IT

Звіт Challenger, Gray & Christmas, опублікований минулого тижня, свідчить, що тільки в травні  2023 через штучний інтелект 3 900 працівників втратили роботу.  Це становить приблизно 5% від загальної кількості звільнень, які сталися протягом цього місяця.

Штучний інтелект – це сьомий за кількістю фактор скорочення посад. Згідно з звітом Challenger, Gray & Christmas, загальна кількість втрачених робочих місць у технологічному секторі цього року очікується на рівні 136 831, це може стати найбільшою хвилею звільнень у галузі з 2001 року.

За словами старшого віце-президента компанії Challenger, Gray & Christmas Енді Челленджера, штучний інтелект розвивається дуже швидко і технологічна індустрія починає використовувати його швидше, ніж інші галузі. Технічні працівники, чиї функції можна замінити штучним інтелектом, повинні вдосконалювати свої навички або працювати над стратегічними  проєктами.

Штучний інтелект загрожує не лише ринку праці. Оскільки ця технологія замінює все більше процесів на робочих місцях, працівники стурбовані щодо безпеки своєї роботи. Нове дослідження компанії  Checkr показало, що 78% працівників хвилюються, що технології можуть вплинути на їх заробітну плату. Дослідження Університету Пенсильванії показало, що 80% робочих місць у США можуть бути під загрозою через широке впровадження штучного інтелекту, з великим ризиком для високооплачуваних працівників у секторах технологій та фінансів. Генеральний директор IBM Арвінд Крішна заявив Bloomberg, що до 30% працівників компанії, які не працюють безпосередньо з клієнтами,   можуть бути скорочені протягом наступних п'яти років.  Низка еспертів та відомих людей, таких, як генеральний директор Google DeepMind Деміс Хассабіс, Білл Гейтс та генеральний директор OpenAI Сем Альтман підписали відкритий лист із закликом розглядати штучний інтелект нарівні з іншими «масштабними суспільними ризиками», такими як пандемії та ядерні війни.

Інші фахівці закликають до спокою та виваженого підходу. Генеральний директор OperationsInc Девід Льюїс не готовий панікувати через скорочення в сфері кадрового обслуговування.

«На даному етапі мені важко бачити це як вже підтверджену проблему. Я сприймаю присутність цієї технології як інструмент для збільшення продуктивності, а не як засіб, який призведе до скорочення робочих місць. Генеративний штучний інтелект - це те, що змушує продумувати стратегії на 4-5 кроків вперед. Потрібен баланс між інтересами людей, що створюють технології, та урядами, які здійснюють контроль».

.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.