ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Схвалено стандарт JavaScript ECMAScript 2024

author avatar ProIT NEWS

ECMAScript 2024, останню версію стандарту ECMA International для JavaScript, було офіційно схвалено з такими функціями, як передача ArrayBuffers і розширені можливості для роботи з наборами рядків. Про це повідомляє Info World.

Специфікація ECMAScript 2024, також відома як ECMA-262, була схвалена 26 червня. Тепер до функцій додані можливості для зміни розміру та передачі ArrayBuffers і SharedArrayBuffers.

ArrayBuffers раніше дозволяли обробку двійкових даних у пам’яті. Нова функція розширює конструктори ArrayBuffer, щоб отримати додаткову максимальну довжину, яка дає змогу модифікувати та звужувати буфери на місці.

SharedArrayBufferтакож було розширено, щоб отримати додаткову максимальну довжину, яка дозволяє модифікації.

Ще одна можливість, представлена ​​в ECMAScript 2024, — це додавання позначки RegExp/vдля створення RexExps із більш розширеними функціями для роботи з наборами рядків.

Також було представлено зручний метод Promise.withResolvers для створення промісів.

Promise.withResolvers було описано як механізм для керування асинхронними операціями. Ця функція додає статичний метод, відомий як withResolvers, до конструктора Promise, який повертає проміси разом зі зручно представленими функціями вирішення та відхилення.

Тим часом методи ECMAScript 2024 Object.groupByі Map.groupByпризначені для агрегування даних. А метод Atomics.waitAsync — для асинхронного очікування зміни спільної пам’яті.

ECMAScript 2024 також додає методи String.prototype.isWellFormedта String.prototype.toWellFormedдля перевірки та забезпечення того, що рядки містять лише правильно сформований Unicode.

Крім того, що ECMAScript базується на JavaScript, ECMAScript також базується на JScript від Microsoft, описаному як застарілий діалект стандарту ECMAScript.

Деякі функції, які не потрапили до ECMAScript 2024, все ще претендують на ECMAScript 2025 наступного року. До них належать повторювані іменовані групи захоплення для повторюваних груп захоплення регулярних виразів і нові методи Set у JavaScript для додавання таких методів, як unionі intersectionдо вбудованого Setкласу. Минулорічна специфікація ECMAScript 2023 пропонувала методи для пошуку й зміни масивів і розширила WeakMap API.

Читайте також на ProIT: Синтаксичний цукор: що це і як може допомогти/завадити розробнику.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.