ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Скільки коштуватиме новий компактний Starlink Mini розміром із ноутбук?

author avatar ProIT NEWS

SpaceX випускає компактну версію своїх інтернет-антен Starlink, які забезпечують високошвидкісний супутниковий інтернет для користувачів у будь-якому місці. Про це йдеться в електронних листах, які компанія надіслала своїм клієнтам у США, повідомляє CNBC.

З цих листів стало відомо, що SpaceX пропонує обмежену кількість антен Starlink Mini в межах програми раннього доступу за ціною $599. Це на $100 більше, ніж коштує стандартна модель Starlink, але компанія планує знизити ціну в майбутньому.

Окрім початкової вартості обладнання, користувачам Starlink Mini доведеться платити за обслуговування інтернет-антени. Щомісячна абонплата становить $150 і включає 50 Гб даних на місяць. При цьому Starlink стягує плату у розмірі $1 за Гб на місяць за додаткові дані.

«Starlink Mini – це компактний портативний набір, який легко поміщається в рюкзак і призначений для забезпечення високошвидкісного інтернету з низькою затримкою в дорозі», – йдеться в електронному листі, який SpaceX надіслала клієнтам.

Мініантена Starlink має розмір і вагу приблизно як ноутбук. Вона важить трохи більше двох фунтів (приблизно кілограм), а її розмір близько 12x10x1,5 дюйми. Тобто Starlink Mini приблизно удвічі менший і на третину легший за стандартний Starlink.

В електронному листі SpaceX зазначено, що Starlink Mini оснащений вбудованим маршрутизатором Wi-Fi та нижчим енергоспоживанням, ніж інші антени, але все ще може похвалитися швидкістю завантаження понад 100 мегабіт на секунду.

В електронному листі не вказано, коли розпочнуться поставки Starlink Mini. У публікації в соцмережах віцепрезидент Starlink Engineering Майкл Ніколлс повідомив, що компанія нарощує виробництво Starlink Mini й що незабаром він буде доступний на міжнародних ринках.

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск, який вже випробував новий гаджет, написав, що налаштування Starlink Mini зайняло в нього менше 5 хвилин.

«Цей продукт змінить світ», – заявив Маск.

SpaceX постійно розширює свою мережу і пропозиції продуктів Starlink після дебюту послуги у 2020 році. За даними компанії, на орбіті перебуває близько 6000 супутників Starlink, які з’єднують понад 3 мільйони клієнтів у 100 країнах світу.

Спочатку SpaceX була націлена на споживчих клієнтів, але вийшла на інші ринки, включаючи національну безпеку, підприємства, мобільність, морський і авіаційний транспорт. Цим компанія кардинально змінила сферу супутникового зв’язку.

Раніше ProIT повідомляв, що з’явилися перші зображення та офіційні специфікації Mini Dish від Starlink.

Також ми повідомляли, що Starlink вже працює через смартфони без необхідності купувати додаткове обладнання.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.