ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

США заборонили продавати програмне забезпечення Касперського

author avatar ProIT NEWS

Адміністрація Байдена оголосила про плани заборонити продаж антивірусного програмного забезпечення, виробленого російською «Лабораторією Касперського», у Сполучених Штатах, а міністр торгівлі Джина Раймондо заявила, що вплив росії на компанію становить значний ризик для безпеки. Про це повідомляє Reuters.

«Касперський більше не зможе, серед іншого, продавати своє програмне забезпечення у Сполучених Штатах або надавати оновлення програмного забезпечення, яке вже використовується», – йдеться в заяві Міністерства торгівлі.

Оголошення було зроблено після того, як тривале розслідування виявило, що продовження операцій Касперського у Сполучених Штатах становило загрозу національній безпеці через наступальні кіберможливості російського уряду і здатність впливати на операції Касперського або керувати ними.

Привілейований доступ програмного забезпечення до систем комп’ютера може дозволити йому викрасти конфіденційну інформацію з американських комп’ютерів або встановити зловмисне програмне забезпечення та приховати критичні оновлення, посилюючи загрозу, повідомило джерело. Зазначається, що серед клієнтів Касперського є постачальники критичної інфраструктури, державні та місцеві органи влади.

Російський бізнес Касперського вже підпадає під масштабні експортні обмеження США через вторгнення москви в Україну. Але його британському підрозділу тепер буде фактично заборонено отримувати товари від американських постачальників.

Касперський заявив, що вважає рішення США заснованим на поточний геополітичній ситуації й теоретичних припущеннях, а не на комплексній оцінці цілісності продуктів і послуг Касперського».

Посадовець додав, що діяльність компанії не загрожує національній безпеці США і що він буде використовувати юридичні можливості для збереження своєї діяльності.

Нові обмеження на продажі програмного забезпечення Касперського, які також заборонятимуть завантаження оновлень програмного забезпечення, перепродаж і ліцензування продукту, починають діяти 29 вересня (через 100 днів після публікації), щоб дати компаніям час знайти альтернативи.

Бізнес Касперського у США буде заблоковано через 30 днів після оголошення обмежень.

Як повідомляють джерела, також буде заборонено продаж white-labeled продуктів, які інтегрують Kaspersky у програмне забезпечення, що продається під іншою торговою маркою. Міністерство торгівлі повідомить ці компанії, перш ніж вживати проти них примусових заходів.

Крім того, Міністерство торгівлі внесе у список два російських та один британський підрозділ Касперського за нібито співпрацю з російською військовою розвідкою для підтримки цілей кіберрозвідки москви.

За даними Reuters, ці кроки свідчать про те, що адміністрація Байдена намагається усунути будь-які ризики російських кібератак, пов’язаних із програмним забезпеченням Касперсього, і продовжує тиснути на москву, оскільки її військові дії в Україні продовжуються, а Сполучені Штати вичерпали нові санкції, які вони можуть накласти на росію.

До того ж адміністрація використовує нові потужні повноваження, які дають їй змогу забороняти або обмежувати транзакції між американськими фірмами та інтернет-, телекомунікаційними й технологічними компаніями з «іноземних супротивників», таких як росія та Китай.

«Ми ніколи не віддамо ворожій нації ключі до наших мереж або пристроїв, тому помилково думати, що ми продовжуватимемо дозволяти американцям продавати російське програмне забезпечення із найглибшим можливим доступом до пристроїв», – сказав сенатор-демократ Марк Уорнер, голова комітету Сенату з розвідки.

Читайте також на ProIT: «У росіян не було нормальних продуктів, окрім подєлок на кшталт «Каспєрського». Які можливості перед українськими розробниками відкриває те, що росіяни пішли зі світового ринку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.