ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Технології майбутнього: китайський робот-гуманоїд вміє нарізати огірки, наливати вино, прасувати сорочки та каліграфічно писати

author avatar ProIT NEWS

Як повідомляє Tech Times, китайська компанія Astribot представила гуманоїдного робота S1, який вражає своєю надзвичайною швидкістю й точністю.

Уявіть собі робота, який може рухатися з неймовірною швидкістю майже 10 метрів за секунду, керуючи корисним навантаженням у 10 кг на руку. Це дивовижна реальність Astribot S1.

Можливості S1 не просто вражаючі, вони рекордні. У відеороликах робот демонструє свою спритність і вправність: нарізає огірок, займається мистецтвом каліграфії, відкриває та наливає вино, перевертає бутерброд на сковороді та навіть прасує і складає білизну.

Відмінною рисою Astribot S1 є його здатність відтворювати рухи людини з надзвичайною точністю. Це не просто машина, це учень, імітатор і потенційний новатор у сфері робототехніки. Єдине питання: чи є в S1 нижня половина і як вона виглядає?

Компанія Stardust Intelligence, творець Astribot, була заснована у 2022 році в Шеньчжені. Засновник компанії Лай Цзе керував розробкою S1, яка тривала рік. Назва Astribot натхненна латинською фразою «Ad astra per aspera».

Поки Astribot S1 готується до свого дебюту на ринку пізніше у 2024 році, світ із нетерпінням спостерігає. Багато технічних ентузіастів задаються питанням, чи змінить це сприйняття людиноподібних роботів? Якщо Astribot вдасться це зробити, Китай зможе випередити США у виробництві людиноподібних роботів.

Читайте також на ProIT: Робот-бариста, поет та збирач помідорів. У Пекіні представили інноваційних роботів-гуманоїдів.

Раніше ми повідомляли, що Mercedes-Benz уклала комерційну угоду з компанію Apptronik, яка виробляє роботів для автоматизації низькокваліфікованої праці, зокрема двоногого робота Apollo.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.