ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

У «Дії» запустили реєстрацію шлюбу онлайн. Поки що в тестовому режимі

author avatar ProIT NEWS

У застосунку «Дія» з’явилася можливість зареєструвати шлюб онлайн – запустили бета-тест цієї функції. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він зазначив, що вже скоро українці прямо в застосунку зможуть подати заяву про шлюб і зареєструвати його. Для цього не треба буде нікуди ходити – вистачить «Дії». Послуга буде актуальною для пар на відстані, а також для військових.

Система запропонує вільні дати для церемонії шляхом відеозвʼязку, але не раніше ніж за 5 днів до дати весілля. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу автоматично підтягнеться в «Дію», а фізичний документ пара зможе замовити доставкою Укрпошти чи забрати у відділенні.

Хто може протестувати онлайн-шлюб:

1) повнолітні громадяни України, які мають ідентифікаційний код, ID-картку чи біометричний закордонний паспорт у «Дії»;

2) неодружені або офіційно розлучені громадяни.

Можливість подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн у сервісі з’явилася в лютому 2023 року. За рік послугою скористалося майже 20 тисяч пар, але сама церемонія мала відбутися у ДРАЦСі.

У березні цього року уряд України ухвалив постанову щодо реєстрації шлюбу по відеозв’язку в державному застосунку «Дія». Тоді Федоров анонсував, що така можливість з’явиться незабаром, а розписуватися наречені будуть за допомогою «Дія.Підпису».

Читайте також на ProIT: Шерити, а не ксерити: українці зможуть ділитися цифровими копіями документів у Дії.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.